VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: GP Formule 1 v Číně, Superbiky ve Španělsku..!

15.04.2018 15:39

Australan Ricciardo, který málem nenastoupil do včerejší kvalifikace, vyhrál překvapivě dnešní Velkou cenu F1. Po startu jel v Šanghaji na výbornou, když se brzy dostal před Räikkonena a posunoval se pořadím.

K tomu dalšímu mu pomohl nepovedený Verstappenův útok na Hamiltona. Po něm Nizozemec vyjel z trati a propadl se pořadím. Během 42. kola už byl Ricciardo druhý před Vettelem.

Ten i přes nepovedený závod, jenž zavinil náraz Verstappena průběžně vede šampionát se ziskem 54 bodů. Čtyřnásobný mistr světa Lewis Hamilton je díky 45 bodům druhý. Třetím mužem průběžného pořadí je jeho stájový kolega Bottas. Seriál se za dva týdny stěhuje do Azerbajdžánu.

Zdroj a foto: f1.com a mercedesamgf1.com

_________________________________________________________________________________________

Dnes se jel v Aragónu další podnik v rámci Superbiků. První závod vyhrál Jonathan Rea, před Chazem Daviesem a Xavi Foresem. Náš Ondra Ježek dojel 17-tý.

Ve druhém závodě se pořadí ve Španělsku malinko otočilo. Na okruhu Motorland vyhrál Davies, před druhým Rea a třetím Marco Melandrim. Průběžně vede Jonathan Rea - 114 bodů (Kawasaki), druhý je Chaz Davies - 102 bodů a celkově třetí Marco Melandri - 96 bodů (oba Ducati). Jirka Hyner

Zdroj a foto: worldsbk.com