VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: GP F1 v Shanghaji 2019 ovládl Hamilton, VC MotoGP v Texasu vyhrál Rins na Suzuki (AKTUALIZOVÁNO)..!

14.04.2019 10:52

Britský pilot Lewis Hamilton ovládl jubilejní 1000. závod Formule 1. Hned po startu předjel stájového kolegu a vítěze kvalifikace Valtteriho Bottase (foto níže) a vedení si před Finem udržel až do cíle.

Hamilton Velkou cenu Číny vyhrál už pošesté a dostal se do čela šampionátu před Bottase. Třetí nejrychlejší monopost Ferrari pilotoval Sebastian Vettel.

Rušno bylo ale už během zahřívacího kola. V hodinách skončil Max Verstappen a po něm také Robert Kubica.

Ještě během kvalifikace škaredě havaroval thajský nováček Toro Rosso Alexander Albon.

V jedenáctém kole pustil na pokyn svého týmu Charles Leclerc před sebe na třetí místo Sebastiana Vettela, kterému italská stáj upravila strategii až do cíle. Leclerc skončil pátý. Dostal se před něj ještě Max Verstappen na voze Red Bull. Všech šestapadesát kol dnešního závodu má na svém kontě rovněž šestý Pierre Gasly.

Dalším závodem světového šampionátu bude za čtrnáct dnů GP Ázerbajdžánu. Jirka Hyner

Zdroj a foto: formula1.com a mercedesamgf1.com

Světový šampionát silničních motocyklů 2019 pokračoval závodem v americkém Austinu. Pro první vítězství v MotoGP si dojel Španěl Álex Rins na Suzuki.

Vyhrál o půl sekundy před italskou ikonou na Yamaze Valentinem Rossim (foto níže). Třetí skončil Australan Jack Miller. Karel Abraham vybojoval šestnácté místo.

Jakub Kornfeil po nezaviněném pádu při boji o desátou příčku v "moto trojkách" nedokončil Velkou cenu Ameriky. Po nehodě utrpěl zlomeninu pravé klíční kosti. Náš druhý jezdec v Moto3 Filip Salač dojel dvacátý, dominoval Canet na stroji KTM. Kategorii Moto2 ovládl Luthi na Calexu.