VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: GP F1 Silverstone (VIDEO) a MS SUPERBIKY RIMINI 2018..!

08.07.2018 18:28

Kvalifikaci na dnešní Velkou cenu Británie vozů Formule 1 vyhrál počtvrté za sebou domácí jezdec Lewis Hamilton na Mercedesu. Jako druhý se postavil na roštu vedoucí muž průběžného pořadí Sebastian Vettel s vozem Ferrari. Jako třetí vyrazil do závodu Räikkönen a čtvrtý Bottas. Páté a šesté místo patřilo vozům Red Bull, tedy Verstappenovi a Riciardovi. Jedničky dnes odstartovaly na okruhu Silverstone v 15 hodin a 10 minut.

A kdo zvítězil? Sebastian Vettel s monopostem Ferrari. Fakticky prolomil čtyřletou nadvládu Hamiltona. Ten dnes začal nešťastně, po kolizi s Kimim Räikkönenem hodně ztratill. Propadl se pořadím, ale neuvěřitelnou jízdou se vrátil a bojoval na čele Velké ceny.

Cílem projel jako druhý. Vettel v desátém dílu seriálu F1 zvýšil náskok na prvním místě průběžného pořadí z jednoho na osm bodů. Pilot Ferrari dostal za zavinění nehody s Hamiltonem desetisekundovou penalizaci, i tak skončil třetí. Níže se podívejte na nejlepší desítku jezdců v Británii, kde se probojoval také osmý Fernando Alonso. Vettel zvítězil s průměrnou rychlostí 209.972 km v hodině.

Zdroj a foto: F1.com a mercedesamgf1.com

Superbiky jely na okruhu Marca Simoncelliho v Rimini, bohužel bez české účasti, protože Hanika trénoval během pátku na Maďarském okruhu Pannonia a po pádu si zlomil klíční kost. Už je však po operaci, na mašinu ale sedne až za měsíc.

Včera vyhrál britský jezdec Jonathan Rea na Kawasaki, který vede aktuálně světový šampionát. Dnes pokračovaly superbiky nedělním závodem. Své prvenství v Misanu Rea zopakoval a s přehledem vede celkově seriál. Jirka Hyner

MS superbiky v Rimini - sobota: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 33:31.846, 2. Davies (Brit./Ducati) -2.791, 3. Laverty (Ir./Aprilia) -3.700

Superbiky v Rimini - neděle: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 33:34.637, 2. Van der Mark (Niz./Yamaha) -0.334, 3. Melandri (It./Ducati) -0.595.

Průběžné pořadí MS jezdců: 1. Rea - 370, 2. Davies - 278, 3. Van der Mark - 248, ...23. Hanika - 5, 26. Ježek (oba ČR/Yamaha) - 2 body

Zdroj a foto: Newspress