VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: GP Británie F1 2020 ovládl Hamilton s vozem Mercedes (2xVIDEO)..!

02.08.2020 18:03

Šestinásobný šampion vozů F1 po vítězné kvalifikaci nedal nikomu šanci. S poškozenou přední gumou vyhrál na domácím okruhu Silverstone. Bylo to zde jeho sedmé vítězství.

Druhý skončil Max Verstappen se ztrátou téměř šesti sekund, což vypovídá o skvělé formě Lewise Hamiltona. Třetí bodoval k radosti fanoušků Ferrari Charles Leclerc. Čtvrtým místem překvapil Ricciardo na Renaultu.

Hamilton i jeho týmový kolega Valtteri Bottas se "stříbrnými šípy" doslova létali po dobu 50 z 52 kol, tedy dokud nezasáhlo do hry o body drama pneumatik. Fina v kokpitu monopostu Mercedes připravila guma o druhé místo. Po výměně v boxech ztratil veškerou šanci na dobré umístění. Podobný problém trápil taky Carlose Sainze.

Závod nedokončili Hülkenberg (Racing Point), Magnussen (Haas) a Kvjat (AlphaTauri).Rus Kvyat přitom rozbil svůj vůz o bariéru a opustil ho po svých. Co tento mladý člověk hledá ve formulových jedničkách nevím. Podívejte se na jeho crash na videu.

Další Velká cena se zde jede za týden na oslavu významného data F1. 70 let uplynulo od startu prvního závodu právě letos. Světový šampionát byl poprvé odstartován 13. května 1950 právě na britské trati v Silverstone. Za těch sedmdesát let se ovšem "královna motorsportu" hodně změnila. Od monopostů až po samotné okruhy.