VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: GP Austrálie 2019 vozů Formule 1..!

17.03.2019 10:47

Mercedes si z okruhu v Albert Parku přiváží double. "Nevím co říct," to byla první slova vítězného Valterri Bottase: "Začátek byl opravdu dobrý. Šlo o můj definitivně nejlepší závod. Vše jsem měl pod kontrolou. Opravdu příjemné a budu si to dnes ještě užívat."

Finský pilot Mercedesu zajel nejrychlejší kolo závodu a vyhrál s impozantním náskokem téměř 21 sekund před druhým Hamiltonem.

Jeho kolega a vítěz kvalifikace Lewis Hamilton nezvládl začátek, alespoň takhle to vypadalo z pohledu diváka. Bottas ho předjel a poté Valterri zvětšoval postupně svůj náskok. Je to Finovo první vítězství od roku 2017. Ovšem už během závodu si úřadující mistr světa stěžoval na chování vozu. Mluvčí týmu Mercedes po Grand Prix potvrdil poškození monopostu. Chyběla mu část podlahy před levým zadním kolem. Je tedy jasné, že jinak by bylo asi pořadí na prvních dvou místech opačné.

Třetí projel cílem Max Verstappen. Během 31. kola předjel Sebastiana Vettela. Němec měl nakonec problémy uhájit i čtvrté místo, když odolával tlaku týmového parťáka Leclerca. Očekával se výkon Räikkönena, který přestoupil od Ferrari ke stáji Alfa Romeo. V Melbourne nakonec zajel osmý čas.

Domácí Daniel Ricciardo zažil smolný závod. Vyjel z trati a poškodil si přední křídlo, načež musel do boxů. Premiéra za tým Renault se mu nepovedla. Po deseti kolech skončil Carlos Sainz. Z jeho monopostu se začalo kouřit. Seriál pokračuje v Bahrajnu, kde se jede Velká cena 31. března. Jirka Hyner