Víkendový motorsport : FI v Monze, Admiral rallye Vyškov, WRC v Japonsku a tahače Zolder...

12.09.2010 22:20

GP Itálie v Monze se stala oslavou "Rudé" značky. Fernado Alonso vrátil Ferrari na vrchol. Vítěz kvalifikace vyjezdil v napínavém souboji s J.Buttonem skvělé první místo. Pilot McLarenu byl v cíli jako druhý. Radost italských fanoušků umocnil třetím místem F.Massa. O smůle může mluvit L.Hamilton. Hned v úvodu Velké ceny, zavadil pravou gumou o monopost Massy a skočil s utrženým závěsem kola v kačírku. Svůj boj o titul světového šampiona, si tak řádně zkomplikoval. Na body dosáhl čtvrtý Vettel, pátý Rosberg, šestý Webber, sedmý Hulkenberg, osmý Kubica, devátý Schumacher a desátý Barrichello. 

V Admiral Rallye Vyškov kraloval Roman Kresta. S vozem Lancer EVO IX zvítězil, před druhým Grzybem a třetím Bérešem, oba jeli s Fabiemi S2000. Host podniku Tomáš Enge, si přál skončit v první desítce. V dalšm podniku šeského seriálu ve sprintrallye se mu to splnilo, dojel sedmý. Tomáš při pátečním zahájení soutěže...

Foto: BPA

Japonská šotolina přivítala pokračování světového šampionátu WRC. Loeb pro technické problémy s diferenciálem skončil až pátý. Nebyl spokojen ani s nastavením svého vozu. Vyhrál Ogier před Solbergem, oba jeli na vozech Citroen C4. Latvala na Fordu Focus byl v Japonsku třetí. Náš Martin Prokop zajel v kategorii S-WRC skvělé druhé místo a celkově desáté.

 Foto: Jiří Zapletal / Rally-Mania

Během ME tahačů v Zolderu se dařilo našemu Adamu Lackovi na Manu. Stál dvakrát na bedně za třetí místo, tedy ve druhém a čtvrtém závodě. Davidu Vršeckému se obhajoba dvou titulů "Evropského" šampiona s Buggyrou vzdaluje. Byl pouze třetí ve třetím závodě. Dvakrát zvítězil Bosiger, jednou Ostreich a Albacete. Ten také vede v celkovém pořadí. 

 

Foto: Truck Race Allgauer