VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: F1 Velká cena Španělska (VIDEO), MS Superbiky Imola..! AKTUALIZOVÁNO

13.05.2018 17:26

VC Španělska přinesla double týmu Mercedes a drama hned v úvodu, kdy se Grosjean roztočil a nabral Hülkenberga s Gaslym. Týmu z Maranella se nedařilo, Räikkönen odpadl v pětadvacátém kole po problémech s autem. V 41-tém kole odstupuje Ocon. Pouze pět jezdců odjelo kompletní podnik, zbytek startovního pole potom se ztrátou.

Brit Lewis Hamilton bez problémů udržel první místo z kvalifikace a navýšil vedení v šampionátu. Pravdou je, že mu k tomu pomohla strategická chyba Ferrari (druhá zastávka v boxech), po níž se Sebastian Vettel propadl na čtvrtou příčku. Grand Prix tak ovládli piloti Mercedesu. Třetím na bedně byl Max Verstappen.

Do Barcelony přivezl Mercedes na víkend nejrychlejší auto ze všech týmů a po vítězném double v kvalifikaci to dnes potvrdil i během závodu. Hamilton neměl od startu soupeře, v závěru mohl navíc využít úsporném režimu a šetřit monopost. Lewis vyhrál podruhé v letošní sezoně. Podívejte se, jak po hodinách Grosjean smetl Hülkenberga a Gaslyho. Jirka Hyner

MS Superbiků Imola

Jonathan Rea má po víkendových závodech v Itálii na svém kontě 59. vítězství. Činí ho tak nejúspěšnějším jezdcem šampionátu WorldSBK.

31-letý Rea, současný člen továrního týmu Kawasaki se poprvé dostal na scénu WorldSBK v roce 2008 při svém debutu v Portimao.

Ondřej Ježek, jediný český reprezentant v MS superbiků, zajel na legendární trati v Imole zatím nejlepší kvalifikaci letošní sezony a získal další bod. Během testování nového motoru náš jezdec týmu Guandalini Racing i tentokráte bojoval s technikou.

Po výměně jednotky se nepodařilo na Yamaze optimálně seřídit elektroniku, což výrazně snížilo ovladatelnost stroje. Současně během sobotního závodu Ondrovi, počtvrté během závodního víkendu, praskl výfuk. I tak dojel 18-tý, ve druhém nedělním závodě skončil patnáctý a bodoval. Ondřej věří, že získané zkušenosti tým využije pro zlepšení výkonu motocyklu před dalším závodem v Doningtonu. Aktuálně je celkově na 22. místě. Jirka Hyner