Víkendový motorsport : F1 Silverstone, Bulharská rallye, Rossi v Brně...

11.07.2010 22:10

Velkou cenu Británie vyhrál Australan Webber v barvách Red Bullu. Druhý Luis Hamilton ( McLaren ) hodnotil konkurenci slovy...Mark a Red Bully odvedly fenomenální práci. Jsou rychlí, nedokázal bych dostihnout jejich tempo. Po úvodním defektu, nakonec Vettel s Redd Bullem bodoval jako sedmý. Třetím mužem na bedně byl Rosberg s monopostem Mercedes. Ferrari mělo na okruhu v Silverstone černý den, Alonso skončil čtrnáctý a Massa patnáctý.

Bulharskou rallye ovládly vozy Citroen. Zvítězil Sebastian Loeb, druhý skončil Sordo, třetí Solberg a čtvrtý Ogier. Až pátý dojel s Fordem Hirvonen. Celkově vede Loeb, před Ogierem a Hirvonenem.

Na Masarykově okruhu jely "Superbiky". Jakub Smrž vyměnil Ducati za stroj Apriliia RSV 4, ale štěstí mu to nepřineslo. V prvním závodě spadl, vyhrál Rea na Hondě. Druhý pro technické problémy nedokončil, zvítězil Biaggi na Aprillii. Pořadí dominuje Biaggi s 352 body, druhý Haslam jich má 284, třetí Rea 202.

Ještě jednou Brno. V pondělí 12. 7. 2010 od 14. do 17. hodin testuje na okruhu Valentino Rossi. Vstup na tribuny je zdarma ! Ital je po zranění,  zdá se opět fit. Ve středu si ještě v Misanu stěžoval na bolesti, ale pokud jízdy na Masarykově okruhu dopadnou dobře, pojede miláček brněnských fanoušků už Moto GP v Německu.