VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: Anketa Zlatý volant 2020 a novinky ze světa vozů F1 2021..!

21.02.2021 15:01

Česká anketa Zlatý volant 2020 má vítěze. 67 tisíc fanoušků a odborná porota složená z motoristických novinářů rozhodla o osobnostech loňkého roku. Nejvíce hlasů v kategorii automobilový jezdec získal dakarista Martin Macík mladší. Na druhém místě skončil Václav Pech a třetí místo patří Martinu Prokopovi.

V kategorii motocyklový jezdec zvítězil Martin Michek, jenž se skvěle prezentoval na lednové Rallye Dakar a převzal tak ocenění Zlatá řídítka. Druhá příčka patří Karlu Hanikovi a třetí Janu Kvěchovi.

Cenu za přínos světovému motoristickému sportu obdržel polský pilot F1 Robert Kubica. Na slavnostní online předání přiletěl do Prahy po absolvování 24hodinovky v Daytoně za volantem prototypu LMP2.

Zlatý volant "in memoriam" dostal legendární jezdec Břetislav Enge a jeho jméno tak zamířilo do Síně slávy.

 Zdroj a foto: zlatyvolant.cz

 

Novinky seriálu F1 2021

 

Americká stáj Haas si pro letošní rok ponechala vnuka dvojnásobného šampiona F1 Emersona Fittipaldiho Pietra (foto níže) jako rezervního a testovacího pilota. Loni debutoval na Grand Prix Sakhir jako náhrada za zraněného Romaina Grosjeana a do závodu nastoupil i v Abú Dhabí. Jeho nejlepším výsledkem bylo sedmnácté místo. Zcela novou jezdeckou sestavu tvoří pro sezonu 2021 Schumacherův syn Mick a Nikita Mazepin.

Red Bull oznamil datum uvedení monopostu RB16B. Nejnovější vůz rakouského týmu bude představen 23. února v britském sídle v Milton Keynes. RB16B staví inženýři na základech RB16, se kterým si Verstappen (snímek níže) v minulé sezoně připsal dvě vítězství, a v němž si oba jezdci Red Bullu odnesli dalších 11 pódií. V Poháru konstruktérů skončili s 254 body hned za Mercedesem. Alexe Albona letos nahradí Mexičan Sergio Pérez.

Úzké vztahy AlphaTauri a Red Bullu s Hondou sehrály roli v tom, že letos dostal šanci Yuki Tsunoda a stal se prvním japonským jezdcem ve F1 od chvíle, kdy na konci roku 2014 odešel ze seriálu Kamui Kobayashi. Dvacetiletý Tsunoda přijel do Evropy závodit v roce 2019 a po působivých výkonech v F3 a poté F2 byl povýšen a nahradil Daniila Kvjata. Jezdeckou dvojici tak tvoří u AlphaTauri s Francouzem Pierrem Gaslym. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: formula1.com