VÍKENDOVÝ MOTORSPORT 2021: WRC Rally de Espaňa vyhrál Neuville, náš Cais dojel třináctý, podívejte se na kalendář závodů F1 pro rok 2022 (VIDEO)..!

17.10.2021 16:12

Belgičan Neuville ovládl předposlední kolo seriálu WRC. Se speciálem Hyundai i20 Coupé si na třídenní asfaltové rallye zajistil vítězství s náskokem 24.1 sekundy. Druhé místo pro Elfyna Evanse na Toyotě Yaris znamená, že boj o jezdecký titul se rozhodne až příští měsíc v Itálii. Náš Erik Cais s vozem Ford Fiesta MkII dojel na třináctém místě.

A jak vypadá celkové pořadí jezdců? Velšan Evans sice snížil deficit na průběžně vedoucího Francouze, ale dnes čtvrtý Ogier může být před závěrečným podnikem v Itálii mnohem klidnější. Rally Monza se uskuteční v termínu od 18. až 21. listopadu. Podívejte se na video ze Španělska.

Zdroj a foto: wrc.com

Formule 1 odhalila kalendář pro sezonu 2022. Rekordních 23 Velkých cen už schválila Světová rada motoristického sportu FIA za přítomnosti šéfa F1 Stefana Domenicaliho (foto níže).

Šampionát začne 20. března v Bahrajnu a skončí v Abú Zabí 20. listopadu. Měsíc před Vánocemi bude hostit první ze dvou závodů ve Spojených státech slunečné Miami. Kvůli pokračujícím pandemickým podmínkám není zatím GP Číny zařazena do kalendáře. Zatím to podmínky nedovolují.  Jirka Hyner

Zdroj a foto: formula1.com