VÍKENDOVÝ MOTORSPORT 2020: Rallye Vyškov, VC San Marina MotoGP, VC F1 v Mugellu (VIDEO)..!

13.09.2020 18:17

Letošní Rallye Vyškov vyhrál s Fabií R5 teprve devatenáctietý Petr Semerád. Ve třetím dílu domácího šampionátu v Rallyesprintu zaznamenal druhé místo Tarabus na voze Hyundai i20 WRC. Třetí skončil Jan Černý s VW Polem R5. Semerád ovládl tři ze čtyř rychlostních zkoušek. Průběžnému pořadí Rallyesprint série vévodí Jan Dohnal, jenž dojel dvanáctý.

Rallye Vyškov, třetí podnik Rallyesprint série 2020

1. P. Semerád, Hovorka (Škoda Fabia R5) 34:11.0

2. Tarabus, Trunkát (Hyundai i20 WRC) -3.2

3. Černý, Černohorský (Volkswagen Polo Gti R5) -13.6

4. M. Vlček, Jugasová (Hyundai i20 R5) -15.2

5. Odložilík, Tureček (Volkswagen Polo Gti R5) -28.6

6. Bisaha, Kiška (Hyundai i20 R5) -47.8.

Dalším podnikem světového šampionátu silničních motocyklů byla Velká cena San Marina. V Misanu vyhrál nejnižší kabaturu Moto3 Brit McPhee na stroji Honda. Po dnešku je v průběžném pořadí třetí. Vede nadále Španěl Arenas s KTM, přestože v závěru havaroval a VC nedokončil. Náš Filip Salač zajel desátý čas v kvalifikaci, ale v závodě se propadl pořadím hned po startu a dojel až dvacátý. "Moto dvojkám" dominoval aktuální lídr této třídy Ital Marini.

Letošní nováček královské třídy Franco Morbidelli na Yamaze dnes dominoval závodu. Vedoucí muž MotoGP Fabio Quartararo dvakrát spadl a Francouze to stálo vedení v průběžném pořadí.

O šest bodů se před něj posunul Ital Andrea Dovizioso se strojem Ducati (foto výše). A k tomu mu stačilo sedmé místo.

V GP to dlouho vypadalo na triumf italských jezdců, ale v posledním kole připravil Valentina Rossiho aka "Doktor" o třetí místo a zároveň 200. pódiové umístění Španěl Joan Mir. Před ním si pro životní druhé místo dojel exmistr světa Moto2 Francesco Bagnaia. Ten se přitom vrátil do šampionátu po zlomenině nohy z Brna a třech vynechaných závodech. Na tribunách sledovalo dění 10 tisíc diváků, kteří od místních úřadů dostali poprvé po koronavirové pauze možnost být u MS. Jirka Hyner

6. Rossi - 58 bodů

Poprvé se jel závod F1 v Mugellu a poprvé v sezoně byli v omezeném množství na okruhu diváci. Ti mohli sledovat atraktivní pasáž mezi zatáčkami šest až devět, kde piloti dosahují velkého přetížení.

Velká cena Toskánska byla vlastně jedno velké drama. Dvakrát přerušená Velká cena se dvěma restarty. Přitom osm monopostů z dvaceti vozů závod nedokončilo. Vítězem se stal úřadující šampion a vítěz včerejší kvalifikace Lewis Hamilton.

Závod ovšem skončil pro nečekaného vítěze GP Itálie Pierra Gaslyho z Alpha Tauri. Podobně dopadl třetí pilot průběžného pořadí Verstappen. Ten nedojel ani před týdnem v Monze. Největší havárii jsme mohli vidět v šestém kole. Na konci startovního pole do sebe narazilo několik monopostů a odstoupili Nicolas Latifi na Williamsu, Antonio Giovinazzi z týmu Alfa Romeo, Kevin Magnussen z Haasu a Calos Sainz na McLarenu.

Ferrari, slavící na domácím testovacím okruhu v Mugellu jubilejní 1 000. start v seriálu F1, se opět trápilo. Charles Leclerc se postupně propadl až na konečnou osmou příčku a jeho kolega Sebastian Vettel bodoval jako desátý. V Poháru konstruktérů patří Italům až šestá příčka.

10. Sebastian - Vettel Ferrari +29.983s 1

Hamiltona dělí od vyrovnání rekordu Michaela Schumachera v počtu vítězných VC už jen jediný zápis. Maximum může vyrovnat za dva týdny v Soči. Po devíti závodech vede celkově o 55 bodů před týmovým kolegou Bottasem. Třetí je Verstappen z Red Bullu. Přikládám důležité momenty VC Toskánska na videu. Jirka Hyner

Průběžné pořadí MS jezdců: 1. Hamilton - 190 b., 2. Bottas - 135, 3. Verstappen - (Niz./Red Bull) 110, 4. Norris - 65, 5. Albon - 63, 6. Stroll - 57 bodů

Pohár konstruktérů: 1. Mercedes – 325 b., 2. Red Bull - 173, 3. McLaren - 106, 4. Racing Point - 92, 5. Renault - 83, 6. Ferrari - 66, 7. Alpha Tauri - 53, 8. Alfa Romeo - 4, 9. Haas - 1 bod