VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: MotoGP ve Španělsku, série Le Mans, Rallye dell´Adriatico...

04.04.2011 09:03

K radosti domácích fanoušků zvítězil Lorenzo na Yamaze, před druhým Pedrosou na Hondě. Třetím mužem na bedně je Američan Heyden s tovární mašinou Ducati. Rossi se po závodě šel do stáje Honda omluvit, při předjíždění totiž sestřelil Casey Stonera, kterého vyřadil z bojů o vítězství. Havaroval i Simoncelli, odstoupil Francouz De Puniet. V dramatickém závodě a přesto, že rovněž spadl, vybojoval Karel Abrahám výborné sedmé místo a se 12 body je celkově na 10. místě.V čele je po dvou závodech MotoGP Lorenzo. Druhý je Pedrosa, třetí vítěz z Kataru Casey Stoner. Pořadí v cíli:

7. Abraham (ČR/Ducati) +1:14.

Ve třídě Moto2 dominoval Italský jezdec Iannone na stroji Suter. V nejslabší kubatuře do 125 ccm si vyjezdil sedmé místo náš mladíček Jakub Kornfeil. Zvítězil Španěl Terol. Oba jeli na Aprilii.

Závod série Le Mans v Le Castellet ovládl Emmanuel Collard s vozem Pescarolo-Judd. Tomáš Enge s vozem Aston Martin Vantage závod nedokončil a celkově se umístil v šestihodinovce až na 26. místě s ujetými 140 okruhy. Na podrobnosti si budeme muset ještě pár hodin počkat.

Devět rychlostních zkoušek měla letošní 18. Rallye dell´ Adriatico. Vůz Mini John Cooper Works S2000 připravený britským týmem Prodrive si připsal po dnešku první letošní vítězství v rallye. Za volantem Mini se představil Andrea Navarra, jenž se od začátku soutěže pral o přední místa. Ve vteřinách bojoval s největším konkurentem Andreasem Mikkelsenem na Škodě Fabia S2000, ten dokončil soutěž na druhé příčce se ztrátou necelých 13 vteřin. Třetím byl Andrea Aghini na voze Peugeot 207 S2000.