Veteránská rallye STREDOM EURÓPY 2018 už tento víkend..!

12.09.2018 08:10

Pokud jste milovníky aut a zvláště těch historických, zaškrtněte si do kalendáře tuto sobotu 15. září. Na Slovensku se totiž uskuteční 5. ročník atraktivní soutěže, jež zavede posádky historických skvostů na dvou i čtyřech kolech do nedalekého regionu Turiec - Kremnicko.

Organizátoři letošního podniku rozdělili trasu poprvé na dvě etapy a přichystali program až do večerních hodin. "Připravujeme se na rekordní účast posádek. Na start závodu se postaví asi 200 historických vozů," říká za organizační tým Veterán klubu Turčianske Teplice Július Piliar a dodává: "Ve startovním poli jsou i předválečná vozy. Nejhodnotnější veterány si jejich majitelé cení i na více jak 30 tisíc euro."

Jednodenní setkání je určeno pro řidiče historických automobilů i motocyklů do roku 1988. Etapy provedou jezdce okresy Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a Martin. Pojede se za plného provozu. Každý řidič proto musí plnit platné dopravní předpisy.

A teď podrobněji. První etapa startuje v 10 hodin v Kremnické Bani a končí v Turčianských Teplicích (11:45). Během polední přestávky tam budou všechna auta k vidění na pěší zóně. Odpolední část začíná ve 14 hodin a po velkém okruhu přes Budiš, Kláštor pod Znievom nebo Moškovec se závěrem v Turčianských Teplicích (16:30), kde je pro všechny připraven zábavný program až do večerních hodin. Pokud vyrazíte na Slovensko za veterány, přeji pěkné zážitky. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Profi Auto a Bazala.sk