Tým ORION MOTO RACING GROUP angažoval Martina Čábela a zpěvačku Olgu Lounovou pro DAKAR 2022..!

10.06.2021 10:51

Náš dakarský tým má nové posily a závodní techniku pro lednový ročník dakarské rallye. Jeho řady doplní zkušený rallye jezdec Martin Čábela a zpěvačka Olga Lounová, která si k závodním speciálům "párkrát přičichla," pojede v roli co-pilota.

Poprvé v historii týmu MRG se postaví na start regulérní automobil v kategorii Classic s unikátním francouzským speciálem Matra Murena. Novinkou je také angažmá endurového specialisty Jakuba Hroneše nebo zajištění nového asistenčního kamionu.

Startovat bude samozřejmě i dvojice motorkářů Martin Michek a Milan Engel. V letošním roce skončil Martin na desátém místě, čímž vyrovnal historický český výsledek na nejtěžší etapové motoristické soutěži světa. Čeští bajkeři strašili tovární týmy Yamaha nebo Honda a soupeři je přezdívali "blue army." Níže zleva Engel, Michek a Hroneš.

"Olgu zná hodně lidí bez ohledu na žánrové preference. Je nejen zpěvačkou, ale hlavně velkou motoristickou nadšenkyní. Dakarská rallye je pro ni největší sportovní výzvou. S nápadem přišel zkušený pilot Martin Čábela, který bude v následujícím ročníku řídit a Olga navigovat, na dalším Dakaru si pak pozici za volantem prohodí," říká manažér týmu Ervín Krajčovič.

Jen připomenu, že za tým Orion MRG v minulosti závodila na čtyřkolce také Ollie Roučková. V roce 2018 dojela jako první Češka do cíle Dakaru. V lednu 2022 pojede Ollie se speciálem Suzuki Samurai Long ve třídě Classic. Jirka Hyner

 

Zdroj a foto: Orion MRG