TVR GRIFFITH COSWORTH V8 LOUNCH EDITION se ukáže na LONDON AUTO SHOW (VIDEO)..!

16.05.2018 17:41

Nový Griffith ztělesňuje dlouhodobý étos TVR "Spirit of Driving," využívající spíše inteligentní techniky než elektronických pomůcek řidiče. Osmiválcová 5.0-litrová jednotka Cosworth s klasickým sáním pohání přes manuální převodovku zadní kola. Lehká kompozitní iStream architektura přitom přináší skvělý poměr výkonu, respektive 400 koní za tunu.

TVR Griffith nabízí komfortní interiér, stejně jako dostatek místa pro zavazadla. Je vybaven speciálním přístrojovým clusterem a informačním systémem. Inovativní design je dílem slavného odborníka a vizionáře Gordona Murryho.

Na londýnském autosalonu se od 17. do 20. května připojí k několika legendárním modelům značky, které jsou součástí výstavy Built in Britain. Nejnovější model Griffith bude prezentován ve specifikaci Launch Edition s cenou od 90 tisíc liber.

Co říci závěrem? TVR je nezávislý britský producent sportovních vozů založený v roce 1947 Trevorem Wilkinsonem. Společnost se tehdy stala vedoucím výrobcem malosériových automobilů. Současný manažerský tým získal firmu v roce 2013. Značka TVR odhalila evoluční Griffith loni poprvé v Goodwoodu. Přikládám video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a TVR