TOYOTA SUPRA GR 3.0l V6 se dostane k zákazníkům počátkem léta..!

15.05.2019 08:35

Na lednové Auto Show v Detroitu se ve světové premiéře představil japonský model páté generace nazvané Supra GR. Navazuje na 50-ti letou tradici vozů typu GT. V tomto případě jde o první globální sportovní auto vyvinuté soutěžním týmem Toyota Gazoo Racing.

Automobil s aktivním diferenciálem a adaptivním zavěšením kol disponuje nízkým těžištěm a optimálně rozloženou hmotností. Vůz vyniká dokonalým podvozkem, špičkovými výkony i multimediálními technologiemi.

Řidič bude mít pod pravou nohou 335 koní, jenž generuje šestiválcový přeplňovaný motor. Spolupracuje s osmistupňovým automatem s pádly pod volantem včetně funkce Launch Control. Výrobce uvádí zrychlení z 0 na 100 km/h za 4.1 sekundy. Jde tak o nejrychlejší produkční model Toyoty.

Konečně Supra GR prošla testy na legendárním okruhu Nürburgring, kde ji prověřil i Prezident společnosti Toyota Akio Toyoda.

Dvousedadlový japonský sportovec se dostane k prvním zákazníkům počátkem července. Tisková zpráva zmiňuje počáteční cenu určenou pro americký trh. Činí téměř padesát tisíc dolarů. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa