TOYOTA CAMRY 2023 ve speciální edici Nightshade nabízí tři motorizace včetně V6, pohon 4x4, špičkové technologie i zvuk JBL (VIDEO)..!

17.05.2022 08:59

Japonský luxusní sedan je ve světě pojmem a například v Americe kraluje střední třídě. Pro rok 2023 získala tato Toyota tři "nálady" Nightshade s výběrem půlnoční černé, bílé a novinkou je odstín Reservoir Blue (viz snímky).

Speciální edice přidává Camry inovativní vzhled a styl prémiového sportovního sedanu. Model Nightshade 2023 je k dispozici ve verzi SE s pohonem předních kol, pohonem 4x4 a nabídka zahrnuje rovněž hybridní motorizaci.

Standardem všech specifikací vozu je systém Toyota Safety Sense 2.5+. Jde o předkolizní systém s detekcí chodců s podporou jízdy v křižovatce, asistent silničních značek (RSA) nebo dynamický radarový tempomat (DRCC). Dále se jedná o technologii pro udržování jízdy v pruhu Lane Departure Alert s asistentem řízení (LDA w/ SA), asistentem pro sledování jízdního pruhu (LTA) i varování před nakloněním nebo automatická dálková světla (AHB).

Příplatkový paket Audio Plus je nabízen s 800wattovým zvukem JBL®, 9 reproduktory a subwooferem. Dynamická navigace poskytuje bezdrátové aktualizace a zahrnuje 3letou zkušební verzi.

Nabídka zahrnuje výběr ze tří pohonných jednotek. Jde o čtyřválec Dynamic Force 2.5 litru s výkonem 206 koní, tato jednotka může být v kombinaci s pohonem všech kol. Dalším je 3.5litrová motorizace V6 produkující 301 koní a "Toyota Hybrid System" nové generace (THS II) s celkovým výkonem 208 koní.

U všech Camry jsou motorizace 2.5-litru i 3.5litru V6 spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou Direct Shift, která poskytuje ostré a přitom plynulé řazení. Hybrid je vyladěn na sekvenční technologii Shiftmatic, která umožňuje řidiči řadit elektronicky řízenou převodovku s plynule měnitelným převodem. Prakticky napodobuje rychle řadící 6stupňový automat s "pádly" pod volantem (u výbav SE a XSE) nebo pomocí klasické řadicí páky na středové konzole.

Zmínit musím rovněž stylové prvky, mezi které patří černá maska ​​chladiče s vložkou "Sport Mesh" z modelu Camry TRD, černý zadní spoiler, kryty zrcátek a vnější loga i černě zdobené světlomety a koncová světla. Výrazným designovým prvkem edice Nightshade jsou také 19palcová kola z matné bronzové hliníkové slitiny. Do prodejů v Evropě se patrně dostane jen hybridní motorizace ve své osmé generaci. Přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa