TOYOTA CAMRY 2.5 HYBRID 2019: Švihák japonský (VIDEO)..!

12.03.2019 08:51

V případě nejnovější Toyoty Camry jde o sesterský model Lexusu ES. Nejnovější sedan bude zajisté konkurentem Škody Superb, Opelu Insignia a pro svou kvalitu a spolehlivost patrně osloví i zájemce o vozy prémiového segmentu.

Japonská automobilka včera odtajnila ceny i specifikace. Vstupní varianta "Design" přichází s luxusní vybavou, jako je kožené čalounění, dvouzónová automatická klimatizace či vyhřívaná elektrická přední sedadla. Výčet technologií zahrnuje digitální přístrojový cluster, 7palcový dotykový displej, satelitní navigaci, reverzní kameru nebo digitální DAB rádio.

Hlavní LED světlomety jsou standardem spolu s 17-palcovými hliníkovými koly. Toyota "naložila" Camry veškerými bezpečnostními technologiemi. Všechny vozy obsahují asistenci před nárazem, adaptivní tempomat, detekci chodců i rozpoznávání dopravních značek.

Toyota Camry nahrazuje na trhu končící Avensis i když je rozměrově o stupínek výše. K dispozici bude pouze jako hybrid se systémovým výkonem 218 koní. Kombinuje tak benzinovou jednotku 2.5 litru s elektromotorem a baterií. Ta spolupracuje s automatem e-CVT. Cena začíná na částce 29.995 liber.

Britská varianta "Excel" dodává 18-palcové kola, monitorování slepých bodů, hlídání jízdy v pruhu nebo bezdrátové nabíjení mobilních telefonů. V obou úrovních výbavy je k dispozici pět barev laku včetně "Platinum White Pearl" a "Graphite Shadow."

Vůz lze v Británii objednávat od pondělí 1. dubna. O českých cenách a výbavách Camry se musíte informovat u našich prodejců. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Carbuyer