TOYOTA AURIS 2018 Hybrid 2.0: Nová generace nečekaně v Ženevě (VIDEO)..!

09.03.2018 14:06

O docela slušné překvapení se postarala v těchto dnech Toyota. Na jarní autosalon do Švýcarska přivezla bez jakéhokoliv avíza nejnovější generaci hatchbacku nižší střední třídy. Auris bude nabízen také s konvenčními jednotkami, ovšem při světové premiéře prezentuje výrobce zavedenou hybridní podobu. Ta ovšem získala místo benzinového motoru 1.8-litru silnější dvoulitr.

Auto je postaveno na platformě TNGA, což je zkratka pro Toyota New Global Architecture.

Prakticky představuje základ budoucího vývoje hnacích ústrojí vozů japonské automobilky, která vyrábí v našem Kolíně městský model Aygo. Mimochodem ani ten v Ženevě nechybí.

Nový Auris má nápadný vzhled s nižším postojem a atraktivnějšími proporcemi. Model má být mnohem zábavnější. Vypovídá o tom třeba zadní zavěšení typu multi-link i tužší konstrukce karoserie. U výztuh se na klíčových místech uplatnila vysokopevnostní ocel. Tohle vše přispělo k lepší ovladatelnosti a stabilitě auta bez negativních dopadů na jízdu a pohodlí.

Výhodou inovativní podvozkové architektury TNGA je vyšší požitek z jízdy vyplývající z nízkého těžiště, jež pokleslo o 20 mm. Je naprosto viditelné, že značka se snaží vyrábět stále atraktivnější vozy. Stylové, bezpečné a zábavnější pro řidiče. Podívejme se na aktuální video z Auto Show. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Toyota