TOP10 modelů v EU za leden 2021: Dařilo se Peugeotu 208, Dacii Sandero i Toyotě Yaris, podívejte se na nejoblíběnější auta..!

26.02.2021 08:58

Z aktuálně zveřejněných dat analytické společnosti Jato Dynamics vyplývá, že nejprodávěnějším lednovým modelem byla Toyota Yaris. Druhé místo patřilo Peugeotu 208 a třetí nejnovější Dacii Sandero.

 

 

Až čtvrtá příčka patří Volkswagenu Golf. U něj se prodeje snížily o razantních 42 procent.

Skokanem měsíce se naopak stalo SUV Peugeot 2008, jeho registrace vzrostly meziročně o 87 procentních bodů. Top10 nejžádanějších automobilů uzavírá Škoda Octavia.

 

 

Když se podíváme na jednotlivé kategorie je jasným lídrem třída SUV. Za sportovně užitkovými vozy následují subkompakty a kompaktní modely.

 

 

A jak dopadly jednotlivé značky? Docela překvapivě se za vedoucí Volkswagen prosadil Peugeot. Jako třetí se umístila globálně úspěšná Toyota. Mezi desítkou TOP značek skončily i tři prémiovky, respektive BMW, Mercedes-Benz a Audi.

 

 

Lednové unijní registrace nových automobilů klesly meziročně o 26 procentních bodů, respektive z loňských 1.13 milionu automobilů, na letošních 0.84 milionu nových vozů.

 

 

Většina zemí EU zaznamenala propad. Německo, tedy největší trh s novými auty, spadlo meziročně téměř o třetinu. O polovinu klesly registrace ve Španělsku. U nás se prodeje propadly o necelých 23 procent. Itálie hlásí pokles o 14 procentních bodů, ale Francie jen o necelých 6 procent. Naopak růst zaznamenalo Norsko (+8%) nebo Švédsko (+23%). Níže vidíme nejnovější VW Golf Clubsport. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress