TOKYO MOTOR SHOW 2019: MITSUBISHI představí 13 modelů z toho dvě studie ve SVĚTOVÉ PREMIÉŘE..!

04.10.2019 15:07

Na nadcházejícím japonském autosalonu bude stánek automobilky s logem tří diamantů opravdu hodně pestrý. Značka zveřejnila seznam exponátů včetně tří atraktivních konceptů.

A právě u nich začnu. Pamatujete na Jaguar C-X75, který testoval v roce 2015 i někdejší pilot F1 Felipe Massa (foto výše)? Já tehdy "britskou šelmu" obdivoval a říkal si, kam až je ta technika schopná dojít. Supersport poháněly elektromotory umístěné u kol vozu a dvě turbíny. Ty dobíjely baterie.

Na podobném principu má nyní fungovat Mitsubishi MI-TECH PHEV, jenž se předství na tokijské akci. Pokročilý plug-in hybridní systém s pohonem všch kol AWD je vybaven lehkou a kompaktní jednotkou s duálními motory AYC, tedy využivá generátory motorů s plynovou turbínou namísto generátoru s benzinovou jednotkou, což řidiči umožňuje používat čistě elektrický režim jízdy nebo hybridní mód.

Druhou globální premiéru zde zajistí Super Height K-Wagon Concept, což je "krabicoidní" malý městský van patrně s elektrickým pohonem. Značka jej v tiskové zprávě blíže nespecifikovala.

V Ženevě uvedený koncept Engelberg Tourer se na Motor Show ukáže v japonské premiéře (snímek výše). Stánek doplní plug-in hybridní Outlander PHEV, Delica D:5, nejnovější malé SUV ASX, Outlander Sport, Eclipse Cross, eK Wagon a dvojice modelů eK Cross.

Letošní 46. ročník Motor Show v japonské metropoli začíná novinářskými dny 23. a 24. října. Jirka Hyner

 ______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspress