The Winner is...? TOYOTA!

09.05.2011 17:28

Toyota byla jmenována nejcennější automobilovou značkou roku 2011. Mimochodem světu kralovala již od roku 2006 do roku 2009. Podle velmi ceněné ankety BrandZ TOP 100, jenž pravidelně sestavuje společnost Millward Brown. Ve dnes zveřejněných výsledcích předstihla značku BMW. Německá automobilka byla jedničkou loni. V Ženevě zažilo premiéru nové hybridní MPV Toyota Prius Plus.

Hodnota Toyoty stoupla o jedenáct procent na 24.2 miliardy dolarů. Ředitel společnosti MB - Peter Walsh řekl, že akce, jejichž cílem bylo odstranit některé drobné závady automobilů Toyota, nijak nepoškodily důvěru zákazníků. Spíše ukazují, jaký důraz klade japonská automobilka na spokojenost svých klientů. „Toyota byla vysoce ceněná značka i před těmito akcemi a zůstala jí i po nich. Motoristé vlastně ocenili, že jednala zodpovědně.“ Během roku se na evropském trhu začne prodávat nová Toyota Yaris, hybridní podobu vozu (HSD) uvidíme v produkční verzi již na autosalonu ve Frankfurtu. Na snímku koncept Yaris HSD v Ženevě.

Na třetí místo se posunul Mercedes-Benz, když jeho hodnota stoupla o dvanáct procent. Za ním skončily Honda a Porsche. Překvapivé je umístění Nissanu. Hodnota značky stoupla o 17 procent. Podle analytiků automobilce pomohl hlavně rozruch kolem nového elektromobilu Leaf. Walsh k tomu dodal: „Nissan se snaží prezentovat jako vedoucí výrobce “zelených” automobilů a tyto technologie se mu začínají vyplácet. Snaží se dělat věci jinak než ostatní, odlišit se. Průzkum Millward Brown je velmi reprezentativní. BrandZ TOP 100 se sestavuje po analýze finančních a ekonomických dat z Bloombergu a Datamonitoru. Podílí se na něm více než milión respondentů. Nejcennější značkou světa se stal Apple.  Na snímcích vidíme vedle Nissanu Leaf, nový koncept vanu nazvaného Townpod.

Foto: redakce