TEST zimních pneumatik 2018..!

27.09.2018 08:52

Čas přezouvání pneu na zimní období pomalu přichází, navíc se mi dostalo do rukou jejich nejnovější hodnocení od německého autoklubu ADAC. Zaměřil se na dva nejrozšířenější rozměry 175/65 R14 a 205/55 R16.

V rámci obou velikostí si nejlépe vedla značka Continental a model WinterContact TS860, jenž předvedl výborné vlastnosti na mokré silnici, doslova ukázkovou trakci na sněhu i příznivou spotřebu paliva. Níže hodnocení rozměru R14.

 

          

 

V rozměru R14 skončily na druhém místě pneumatiky Dunlop Winter Response 2. U nich komisaři autoklubu oceňovali funkčnost na každém podkladu a úsporu paliva. Do nejlepší trojky se ještě dostal model Firestone Winterhawk 3, ten ztratil pár bodů na mokru. Níže vidíme hodnocení rozměru R16.

 

          

 

V rozměru R16 si druhé místo pro své vyrovnané výsledky odvezly pneumatiky Goodyear UltraGrip 9, desetinu potom ztratilo obutí na třetí příčce, šlo o gumy Dunlop Winter Sport 5. Čínským pneumatikám se podle odborníků z ADAC máme raději vyhnout, se zimními vzorky ještě nemají tamní výrobci zkušenosti a ztrácejí hlavně na mokru. Jirka Hyner

 

  

    Zdroj a foto: ADAC a Newspress