TEST letních pneu 185/65 R15: Doporučit lze trojici Bridgestone, Vredestain a Michelin CrossClimate..!

25.03.2020 08:25

Máme tady konec března a opět se blíží čas přezouvání na letní pneumatiky. Zaujal mě test německého autoklubu ADAC, jenž se rozhodl vyzkoušet letní gumy o rozměru 185/65 R15. Využívá je řada malých automobilů i starších vozů nižší střední třídy.

Zkoušky jednoho z nejžádanějších rozměrů na evropském trhu přitom proběhly celkem bez překvapení, až na jedno. O tom až za chvilku.

 

 

Nejlépe hodnocenou pneumatikou této kategorie se stala Bridgestone Turanza T005. Nabízí výborné jízdní vlastnosti zejména na suchu. Jedinou drobnou vadou na kráse je její vyšší vnější hlučnost. Doporučit lze i Vredestein Sportrac 5.

 

Třetí místo mezi "patnáctkami" připadlo nečekaně celoroční pneu Michelin CrossClimate. A jak dopadlo hodnocení? Na suchu dostala "Michelinka" solidní známku, na mokru patřila v testu k nejlepším. S pneumatikou mám navíc pozitivní osobní zkušenosti. Překvapivě dobře se chová i na sněhu a je velmi tichá. Navíc nemusíte na podzim zase přezouvat. Na běžné ježdění ideální.

Dodám, že zákon nám ukládá povinnost mít obuté zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led, námraza nebo by se podle předpovědi počasí mohla vyskytovat. A ještě něco, v čase koronaviru má většina servisů otevřeno, ale doporučuji se předem objednat. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: ADAC a Newspress