SWIFT SPORT 1.4-litru 2018 je tady (VIDEO)..!

17.05.2018 09:47

Z čerstvých tiskových zpráv mě zaujal příchod nového, lehčího a rychlejšího modelu Suzuki Swift Sport. Je postavený na inovativní podvozkové platformě Heartect, což znamená snížení jeho hmotnosti. Ta činí nově jen 975 kg, v porovnání s dobíhající generací je to o 70 kg méně.

Exkluzivní šampion žluté barvy vychází ze závodního speciálu Suzuki Works Junior Rallye Car. Využívá čtyřválcovou jednotku 1.4 Boosterjet s výkonem 140 koní. Na délku měří auto 3.890 mm, na šířku 1.735, na výšku 1.495 a rozvor náprav činí 2.450 milimetrů.

Standardem je šestice airbagů, automatická klimatizace, DAB rádio s Bluetooth a šesti reproduktory, satelitní navigace, link pro smartphone, zadní kamera, adaptivní tempomat, hlídání jízdy v daném pruhu a další bezpečnostní asistenty.

Nový sportovec, vyráběný pro Evropu v japonském závodě Sagara, má unikátní interiér s červenými akcenty, volant v kůži a elektricky ovládaná všechna okna, stejně jako denní světla i hlavní světlomety s LED technologií. Výbava dále zahrnuje mlhovky i odlehčená a leštěná 17-palcová kola z lehkých slitin.

K dispozici bude od konce června vedle žluté barvy i v pěti metalizovaných odstínech. V Británii si Suzuki Swift Sport cení importér na 16.499 liber, tedy asi 482 tisíc korun. Podívejte se na video prezentaci Auto Expressu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress