SVĚT FORMULE 1: Schummi, Renault, Lotus, Red Bull...

28.04.2011 16:04

Michael Schumacher potvrdil v těchto dnech svůj tříletý kontrakt u Mercedesu GP. Schummi stále věří v úspěch a je odhodlaný s týmem zůstat až do konce roku 2012 přesto, že závodění o desátý bodovaný post podle něj není moc velkou zábavou.

Letošním cílem stáje Renault je porazit Ferrari. Podle slov Nicka Heidfelda, jenž zaskakuje u francouzského týmu za zraněného Roberta Kubicu, je to reálné. Doslova řekl: “Myslím, že na to máme".

 

 

Tony Fernandes - majitel stáje Lotus F1 potvrdil koupi malé britské automobilky Caterham z Dartfordu. Momentálně vyrábí pět modifikací oblíbemého klubového roadsteru Caterham Seven. Novinka SP/300.R byla vyvíjená se značkou Lola, proto se spekuluje o její případné spolupráci, také na tomto projektu malajského podnikatele. Stáj F1 by to rozhodně posílilo.

 

 

Red Bull se pilně připravuje na evropskou část seriálu. Šéf Christian Horner tvrdí: "Máme dobré věci, které udrží náš náskok před konkurencí," McLarenem a Ferrari. Uvidíme, jak se s těmito novinkami vypořádají oba piloti Sebastian Vettel a Mark Webber. Seriál pokračuje 8. května GP Turecka a 22. května Velkou cenou ve Španělsku.

 

Foto: redakce