SUZUKI Swace 1.8-litru Hybrid 2021: Nové prostorné kombi pro Evropu (VIDEO)..!

16.09.2020 08:59

Nové kombi Suzuki Swace vzniklo v rámci společného podniku s Toyotou. Připojuje se tak k nedávno představenému SUV Across vyrobenému na bázi nejnovějšího modelu RAV4.

Novinka vychází z vozu Toyota Corolla Touring Sports a má lehce přepracovanou masku chladiče i přední a zadní nárazníky. Nové jsou rovněž LED světlomety a inovativní dvojice koncových světel. O prostornosti vypovídá rozvor 2.700 mm i samotná délka vozu, jež činí 4.655 milimetrů. Zavazadelník pojme i bez sklopených sedaček téměř 600 litrů.

S výjimkou nových kožených čalounění je interiér Suzuki shodný s Corollou. Sdílí tak téměř stejný multifunkční volant, digitální kapličku, osmipalcový informační a zábavní systém s DAB rádiem i funkcí Bluetooth®. Dále pak zvládá podporu pro Apple CarPlay, Android Auto i MirrorLink.

K výbavě patří vedle klimatizace a řady bezpečnostních asistentů i pár držáků nápojů, systém osvětlení kolem vozu nebo 12V zásuvka pro příslušenství v zavazadlovém prostoru. Na přání lze získat vyhřívaný volant, vyhřívaná sedadla a bezdrátovou nabíjecí podložku pro smartphone.

Hybridní systém Swace tvoří osvědčený atmosférický čtyřválec 1.8 litru a elektromotor o výkonu 71 koní. Společně generují 120 koní. Systém spolupracuje s převodovkou CVT a z nuly na stovku dokáže auto zrychlit za 11.2 sekundy. Emise CO2 přitom činí jen 99 gramů na kilometr.

Stejně jako Toyota má i Swace tři jízdní režimy Normal, Eco a Sport spolu s funkcí EV, jež nutí hnací ústrojí běžet pouze v elektrickém módu a poskytuje několik bezemisních kilometrů.

V závislosti na úrovni výbavy získá nový majitel arzenál bezpečnostních technologií včetně udržování jízdy v pruhu, dynamického radaru řízení tempomatu, systému sledujícího mrtvý úhel nebo technologie čtení dopravních značek.

Dostupnost novinky na českém trhu tisková zpráva nezmiňuje, ale v Británii se má nejnovější hybridní kombi Suzuki Swace začít prodávat ještě letos. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress