SUZUKI S-CROSS 2022: Další generace SUV nabídne pohon všech kol, inovativní styl i mild-hybridní motor 1.4 Boosterjet s výkonem 130 koní (VIDEO)..!

26.11.2021 09:04

Novinka s ostřejšími rysy a výraznějším designem nahradí oblíbený model, který byl na trhu již od roku 2013. Motoristy potěší svou klasickou architekturou, řadou bezpečnostních asistentů a nenáročným provozem. Zavazadelník s dvojitou podlahou pojme solidních 430 litrů.

Kabina je homologována pro pět cestujících a variabilní interiér je jako stvořený pro nejrůznější outdoorové aktivity. Elektrické panoramatické okno zase podporuje potěšení z jízdy a kontakt s okolím.

Dominantou palubní desky je středový displej infotainmentu s konektivitou Apple CarPlay a Android Auto. Výbava zahrnuje dvouzónovou automatickou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla, přední i zadní parkovací senzory a bezklíčový přístup včetně startování. Specifikace Ultra přidává kameru se sledováním prostoru kolem vozu, kožené čalounění nebo navigaci.

Jedinou motorizací tohoto šikovného crossoveru je benzinová jednotka 1.4 Boosterjet Hybrid s manuální 6st. převodovkou. Šestistupňový automat je k dispozici volitelně u obou stupňů, tedy s pohonem dvou nebo všech kol.

U čtyřkolky s technologií ALLGRIP "Select" je již ve standardu zmiňovaný stupeň Ultra. Automatizované brzdění s duálním senzorem, rozpoznávání dopravních značek, sledování mrtvého úhlu, varování před průjezdem auta vzadu a adaptivní tempomat jsou součástí standardní výbavy všech verzí.

Přeplňovaný benzinový motor je vybaven 48V mild-hybridním systémem. Tvoří ho 48V startér-generátor ISG, který zároveň zastává funkci elektromotoru, 48V lithium-iontová baterie a měnič napětí mezi 48V a 12V okruhem pracující se stejnosměrným proudem.

Jednotka 1.4 Boosterjet disponuje výkonem 130 koní s točivým momentem 235 Nm. Z nuly na stovku dokáže zrychlit za 9.6 sekundy a Suzuki u něj uvádí maximální rychlost 118 mph.

Nejnovější S-Cross dlouhý 430 centimetrů se má začít prodávat ještě letos. V českém ceníku startuje výbavou Comfort na sumě 508.900 korun. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Suzuki