SUZUKI IGNIS 1.2 Dualjet Hybrid..!

09.09.2019 10:00

O modelech Suzuki se možná neprávem u nás moc nemluví. Je to přitom velká škoda, protože nabízejí nejen vysokou spolehlivost za rozumné ceny, ale značka je navíc průkopníkem kompaktního levného 12V hybridního systému, jenž je ideální pro malá auta. Jeho komponenty přidávají jen 6.2 kg k celkové pohotovostní hmotnosti 865 kg pro model označený interně SZ3 a zároveň snižují emise v průměru o osm procent.

Japonská automobilka nyní zavádí další dva hybridy do řady modelů Ignis. Systém je k dispozici u čtyřválců 1.2-litru Dualjet s manuální převodovkou, jež disponují pohonem dvou kol, ale i u čtyřkolky ALLGRIP.

Systém SHVS (Smart Hybrid Vehicle Suzuki) je kompaktní a lehká jednotka s integrovaným generátorem startéru ISG. Je poháněn řemenem a pomáhá motoru při startu vozidla, zrychlení a také generuje elektřinu prostřednictvím rekuperace při brzdění. Technologie využívá i výkonnou lithium-iontovou baterii umístěnou pod sedadlem řidičova spolujezdce.

U crossoveru Ignis to znamená snížení emisí CO2 na 98 g/km. U čtyřkolky Allgrip potom 105 gramů na kilometr. Motor s výkonem 90 koní spolupracuje s manuálním pětikvaltem a kombinovanou spotřebou 4.7 l na sto kilometrů.

Model Ignis SHVS jsem v oficiálním českém ceníku ještě nenašel, ale běžná motorizace 1.2 Dualjet ve výbavě Comfort stojí 253.300 korun. Čtyřkolka Allgrip Premium vychází na 327.700 korun. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress