SUV Volkswagen TOUAREG 2018: Premiérově na Auto Show v Pekingu..!

13.02.2018 15:17

Automobilka v těchto dnech, tedy ještě před čínskou premiérou zveřejnila oficiální skicy svého největšího SUV, jehož základem bude platforma MLB EVO, sdílená s dnešní generací Audi Q7 a Porsche Cayenne.

Designově čerpá z konceptu T-Prime prezentovaném před dvěmi lety. Už tehdy sliboval výrobce jednu z největších digitálních přístrojových kapliček ve své třídě v podobě "Innovision Cockpitu" společnosti VW.

Zástupci značky tvrdí, že interiér nové generace Touaregu bude "docela blízko" studie. Chybět zde nemají nejnovější systémy aktivní bezpečnosti, připojení k internetu 4G a patrně také poloautonomní řízení.

Nový Touareg využije hybridní systém s benzinovo-elektrickým pohonem i tři dieselové varianty. Nejslabší z nich dostane patrně motorizaci s objemem 3.0-litrů a výkonem 215 nebo 270 koní. Existuje ovšem potenciál pro osmiválcový diesel 4.0-litry, který je součástí modelu Audi SQ7. Německá značka slibuje "bezpečné a dynamické" zážitky z jízdy díky vzduchovému odpružení i řízení zadních kol.

První generace Touaregu se začala vyrábět v roce 2002. Moc kladných hodnocení tehdy nezískala, platí to také o spolehlivosti a schopnostech v terénu. Nejnovějšího Touarega odhalí Volkswagen ve světové premiéře 23. března 2018 v Pekingu. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspress a Carbuyer