SUV TOYOTA YARIS: Automobilka chystá malý crossover..!

09.01.2020 08:51

Japonská značka připravuje po úspěchu SUV C-HR menšího sourozence, jež se postaví konkurenčnímu Renaultu Captur nebo škodováckému Kamiqu. První snímky zveřejnil britský Auto Express.

Futuristický crossover Toyota dostal zelenou od centrály v "zemi vycházejícího slunce" a je jisté, že bude využívat technické základy nejnovější generace Yarisu a architektury TNGA-B, tedy kombinaci předních vzpěr MacPherson a zadních torzních příček. Může však nabízet i sofistikovanější víceprvkové zavěšení zadních kol a pohon 4x4.

Nový model bude o několik milimetrů delší než Yaris, tedy nad hranicí čtyř metrů a jeho světlá výška naroste asi o 40 mm. Poskytne přitom vyšší pozici sedadel, jež vyhovuje zákazníkům. Toyota patrně prodlouží rovněž rozvor, aby nabídla více místa cestujícím vzadu.

Co se týká motorizací, bude pravděpodobně využito těch stávajích včetně hybridního provedení. To by znamenalo použití benzinové jednotky 1.5 litru se systémovým výkonem kolem 115 koní. Toyota by mohla prototyp ukázat ještě v závěru letošního roku. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express