SUV Maserati Levante Trofeo V8 TWIN TURBO 2020: Zvýšený výkon i technologická a kosmetická vylepšení..!

21.09.2020 09:49

Italská automobilka zařadila "vyšší inovativní rychlost" a dalším modelem, jenž můžeme obdivovat, je aktualizované Levante Trofeo. Jde o přímého konkurenta pro BMW X5M Competition, Jeep Trackhawk, Mercedes-AMG G 63 nebo Bentley Bentayga V8.

Vylepšení zahrnují několik nových detailů v přední části SUV, aktualizovaná loga Trofeo i dvojici zadních světelných klastrů ve stylu "bumerangu."

Uvnitř najdeme novou bezdrátovou nabíječku smartphonů i vylepšenou verzi 8.4palcového informačního a zábavního systému. K dispozici je výběr ze dvou prémiových zvukových systémů. Ten standardní nabízí sound Harman-Kardon s 10 reproduktory a výkonem 650 W. Jako volitelné příslušenství je k dispozici Bowers & Wilkins, jenž čítá 15 reproduktorů a výkon 1.280 watů.

Kupující získá arzenál bezpečnostních technologií, včetně asistence při sledování jízdy v pruhu, adaptivního tempomatu, rozpoznávání dopravních značek a sofistikovaného systému kontroly trakce. Součástí dodávky je rovněž aktivní technologie Maserati, jenž dokáže převzít kontrolu nad vozem na dálnici a zajistit, aby řidič držel ruce na volantu.

Lehce přepracované ostré Levante Trofeo pohání dvakrát přeplňovaná jednotka 3.8 litru V8 společnosti Ferrari, jež poskytuje výkon 590 koní a točivý moment 730 Nm. Na všechna čtyři kola přenáší energii osmistupňový automat. V reálu to znamená zrychlení z nuly na stovku za něco málo přes čtyři sekundy.

Co se týká podvozku může se řidič spolehnout na adaptivní tlumiče, zadní víceprvkové uložení a diferenciál s omezeným prokluzem. Posíleny k výkonu byly brzdiče s většími kotouči. Model je postaven na 22palcových kolech z lehkých slitin a obouvá pneumatiky Pirelli P Zero s maximální přilnavostí.

Ptáte se na cenu? V Británii se nové Levate Trofeo, jenž se dostane k dealerům značky koncem roku bude prodávat od 124.940 liber, to znamená asi od 3.656.600 korun. Přikládám video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Auto Express