SUV CATERHAM: V budoucnu patrně realita včetně hybridní technologie (VIDEO)..!

26.06.2020 08:59

Zástupci tradičního britského výrobce si uvědomují, že budoucnost mobility je v elektrifikaci. Ve svých roasterech však dosud využívají jen běžné spalovací motory. V minulosti to byly agregáty Suzuki, nyní najdeme pod kapotou vozů Caterham jednotky Ford.

U malovýrobce se vše odehrává kolem hmotnosti automobilu. Svou filozofii staví na lehkosti a obratnosti klasikých roadsterů. Plně elektrická hnací soustava by v současnosti totiž přidala více než 300 kg a to už je za hranou.

Znepokojení vyvolávají hlavně náklady na spuštění výroby elektrického Caterhamu. Dnešní technologie by je u modelu Seven téměž zdvojnásobila, zvýšila by se rovněž cena automobilů. A vlastní hybridní systém vyvíjet nehodlají.

Jakmile se však veškerá elektrická technika stane normou, je Caterham připraven přejít na pohon EV. Šéf společnosti Graham MacDonald řekl v rozhovoru pro Auto Express, že postupem času všichni významní výrobci automobilů a baterií přejdou na lehčí články s delším dojezdem, jenž budou i levnější a motory účinnější. Až poté se stane technologie pro Caterham zajímavou. Britská značka prostě čeká na cenově dostupnou techniku.

Když přijde pro Caterham bod rozhodnutí, mohou klidně klepat u dveří Fordu nebo Nissanu a elektrifikovanou pohonnou jednotku pro vozy koupit.

MacDonald také zmínil Caterhamův potenciální posun s příchodem vozu SUV. Už před osmi lety vypracovala značka s Renaultem dohodu, na základě které by společně vyvinuli SUV ve snaze rozšířit prodej britské firmy v Asii. Plány byly nakonec zrušeny, ale šéf britské značky zůstává ochoten zvážit i další partnerství. Zatím nabízí automobilka ikonický roadster Caterham Super Seven 1600 (VIDEO). Snímky ukazují nejnovější specifikaci pro rok 2020. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express