SAV BMW iX xDrive: Elektrických 523 koní, zvukový systém Bowers & Wilkins a dojezd až 630 kilometrů (VIDEO)..!

23.11.2021 09:29

Automobilky dnes investují ohromné prostředky do elektromobility. Otázkou zůstává, kdy se jim vynaložené prostředky vrátí. Platí to samořejmě také pro prémiové výrobce včetně BMW. Jedním z čerstvých modelů bavorské značky je elektromobil, který má teprve několik dnů po premiéře a už ho máme v Česku.

 

Díky své efektivní konstrukci vyniká novinka extrémně nízkou spotřebou energie, respektive vezme si méně než 23 kWh na 100 km. Napomáhá k tomu velmi nízký koeficient aerodynamického odporu 0.25. Pokud ve svém BMW iX zvolíte režim My Mode Efficient hospodárnost ještě vylepšíte.

Podívejme se nejprve na výkony a dojezd vozů, protože jsou podle kapacity baterií dva. BMW iX disponuje vždy dvojicí elektromotorů a pohonem všech kol xDrive. Model xDrive50 s výkonem 523 koní dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4.6 sekundy a jeho dojezd na jedno nabití činí v úvodu zmiňovaných až 630 km.

BMW iX xDrive40 produkující 326 koní zvládá sprint z nuly na stovku za 6.1 sekundy. Okamžitě dostupný točivý moment a plynulé zrychlení umožňují BMW iX přesně reagovat na každý pohyb plynového pedálu a vytvářet tím neopakovatelné jízdní zážitky.

Díky digitálním inovacím nabízí model "iX" ultra inovativní konektivitu a je prvním vozem se standardně dodávaným připojením 5G. Kromě nového rozhraní iDrive můžete obsluhovat informační a zábavní systém za pomoci inteligentního digitálního asistentu, který reaguje na váš hlas i gesta. Využívá operační systém 8. O dokonalý zvuk zážitek se stará prémiový systém Bowers & Wilkins Diamond Surround.

Už základní provedení je vybaveno vším potřebným pro dobíjení doma, v práci i na cestách. S kartou BMW Charging můžete fungovat napříč Evropou s kabelem (Mode 3) pro veřejné stanice. Vybírat si můžete produkty a služby od BMW Charging. Autorizovaný prodejce se o vás s radostí postará.

Karta BMW Charging je součástí dodávky vozu a je klíčem k rozšiřující síti veřejných nabíjecích stanic. S novým BMW iX si lze pořídit i balíček Ionity Plus s ročním odpuštěním paušálního poplatku a díky němu využívat i jednu z vysokovýkonných nabíjecích stanic Ionity.

BMW iX xDrive 40 s dojezdem až 425 km začíná na částce 2.067.000 korun. Výkonnější xDrive50 s dojezdem až 630 kilometrů startuje na sumě 2.628.600 korun. Podívejte se na video prezentaci. Pro informaci uvádím cenu nejlevnějšího elektromobilu BMW i3 stojícího 1.049.100 korun. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: BMW, Newspress a redakce