SUV ALFA ROMEO STELVIO Ti: Je libo diesel nebo benzin..?

05.09.2019 14:03

Nejnovější Stelvio "Turismo Internazionale" nahrazuje specifikaci "Milano Edizione" v horní části řady elegantního SUV. Kombinuje výkon s luxusem, přidává akcenty z uhlíkových vláken, sportovní odpružení a mnoho špičkových technologií již ve standardu.

Mřížka masky nebo kryty vnějších zrcátek jsou vyrobeny z karbonu. Nechybí tmavá loga "Stelvio" a "Q4," ale i červené brzdové třmeny a nová 20palcová kola z lehké slitiny určená exkluzivně pro "Ti." Provedení Inside přidává palubní desku čalouněnou kůží a vrstvené sklo pro dokonalejší zvukovou izolaci interiéru. Součástí výbavy je aktivní tempomat a zadní výklopné dveře "handsfree."

Zatímco aktivní odpružení je k dispozici jako volitelná výbava, Stelvio Ti přichází s kompletními tlumiči FSD, které zlepšují ovladatelnost při zachování komfortu. Systém používá citlivý ventil snímající rázy od silnice a hydraulicky upravuje úroveň tlumení podle daného povrchu.

Nova Alfa Stelvio Ti je po premiéře v Ženevě již k dispozici na objednávku během tohoto měsíce s výběrem ze dvou pohonných jednotek. Benzinový dvoulitr nabídne výkon 280 koní se zrychlením na stovku za 5.7 sekundy. Diesel 2.2-litru se stádem 210 kobylek umí 100 km/h za 6.6 sekundy. Na druhou stranu má nižší spotřebu paliva.

Obě čtyřválcové motorizace jsou vyrobeny výhradně z hliníku s hnací hřídelí z uhlíkových vláken a jsou spárovány vždy s 8stupňovým automatem a pohonem všech kol "Q4."
Luxusní SUV Stelvio Ti je nyní k dispozici s cenou od 47.345 liber pro specifikaci  2.2 Turbo Diesel 210 koní. Tisková zpráva zmiňuje pouze britskou cenu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress