SUBARU XV a KUPÉ BRZ: Novinky pro 64. mezinárodní autosalon...

01.09.2011 16:07

Koncern Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobce automobilů Subaru potvrdil světovou premiéru zcela nového modelu Subaru XV v sériovém provedení a evropské specifikaci na zářijovém mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu. Model definuje novou generaci Subaru vozů typu crossover. Jedná se o produkční verzi designového návrhu „Subaru XV Concept“, vystaveného loni v dubnu na autosalonu v Šanghaji.

Tento koncept byl příznivě hodnocen po celém světě zejména díky svému výraznému a modernímu designu, který mixuje vzhled crossoveru a urbanistický styl do jednoho harmonického a elegantního balení. Kombinuje vynikající jízdní výkony, efektivní spotřebu paliva, systém pohonu Symmetrical AWD a pokročilou technologie Subaru Dynamic Chassis Control Concept (DC3), jenž je zárukou pro příští generace vozů Subaru. Z modelu XV dělá neuvěřitelně bezpečné auto se skvělým řízením. U příležitosti potvrzení premiéry sériové podoby Subaru XV koncern FHI uvolnil i první „teaser“ obrázek naznačující sympatické křivky nového vozu, další informace budou brzy následovat.

Hlavní specifikace:

  • Rozměry (délka x šířka x výška): 4.450 x 1.780 x 1.570mm
  • Rozvor: 2.635 mm
  • Motor: Nová generace jednotky Subaru Boxer - plochý čtyřválec s protiběžnými písty 2.0 l DOHC
  • Převodovka: Bezestupňová Lineartronic (CVT)

Dalším exponátem na stánku Subaru bude sportovní kupé BRZ PROLOGUE. Ztělesňuje technologický koncept, který je součástí společné obchodní aliance s Toyotou. Na úplně nové platformě nabídne auto základní tradici a technologii Subaru – plochý motor Boxer s protiběžnými písty. Pro BRZ však tento motor bude vybaven přímým vstřikováním. Koncept ztělesňuje Subaru know-how ve výrobě boxerem poháněných osobních automobilů, a zároveň naznačuje, jak Subaru navrhuje začlenit tyto své znalosti do auta s pohonem zadních kol a přitom stále nabízet pro Subaru tak typické příjemné zážitky z jízdy a řízení. Na snimku vidíme koncept Toyota FT-86, ze kterého vychází i Subaru BRZ.

A proč název BRZ? Boxer motor“, „Rear-wheel drive“ a „Zenith“. Nové jméno má ambice ztělesňovat nejvyšší vášně kolem nového sportovního auta, důvěru v charakteristické hodnoty a v základní technologii, kterou je výjimečný plochý motor Subaru Boxer s protiběžnými písty a velmi tichým, vyrovnaným chodem.

Hlavní specifikace:

  • Rozměry (délka x šířka x výška): 4.200 x 1.770 x 1.270 mm
  • Rozvor: 2.570 mm
  • Motor: Nová generace jednotky Subaru Boxer – plochý čtyřválec s protiběžnými písty 2.0 l a přímým vstřikováním

Oba nové modely budou odhaleny na tiskové konferenci, která je plánována na 13. září od 9:30. O novinkách se více dozvíme z úst prezidenta Subaru pana Yasuyki Yoshinaga. Pro veřejnost budou brány autosalonu ve Frankfurtu otevřeny od 15. do 25. září 2011. Foto a zdroj: redakce a Subaru