Subaru IMPREZA 2023: Dvoulitrový čtyřválec typu boxer a čtyři úrovně výbavy (VIDEO)..!

27.06.2022 09:40

Společnost Subaru of America oznámila ceny sedanu a 5dveřového hatche Impreza pro modelový rok 2023. Jde přitom o jediné kompaktní osobní vozy v Americe vybavené standardním pohonem 4x4.

Nejnovější model je nabízen ve čtyřech úrovních výbavy, respektive Base, Premium, Sport a Limited. K americkým prodejcům Subaru dorazí letos na podzim.

Impreza je standardně dodávána s legendárním symetrickým pohonem všech kol Subaru a 2.0litrovým čtyřválcem typu boxer s přímým vstřikováním, který produkuje 152 koní. Na plnou nádrž ujede až 724 kilometrů, což z něj dělá jeden z nejúspornějších automobilů s pohonem 4x4 prodávaných v USA.

Od výbavy Premium je převodovka Lineartronic® CVT s plynule měnitelnými převody vybavena 7stupňovým manuálním režimem s pádly řazení pod volantem.

Stejně jako Premium a Sport i model Limited disponuje Si-Drive, což je volitelný balíček, který zahrnuje 8palcová multimédia Starlink s navigací TomTom®, prémiový audio systém Harmon Kardon® a Power Moonroof. K dispozici je za MPRP 2.350 USD (cca 55.230 korun).

Všechny provedení Imprezy vybavené převodovkou Lineartronic CVT mají ve standardu oceňovanou technologií Subaru EyeSight® Driver Assist Technology, která zahrnuje automatické předkolizní brzdění a řízení plynu, asistent udržování v jízdním pruhu, Lane Departure a Sway Warning, stejně jako varování před rozjezdem vozidla. Modely s CVT získaly i funkci Rear Seat Reminder, která je navržena tak, aby pomohla zabránit uvěznění dítěte nebo domácího mazlíčka. Řidiče upozorní, aby před opuštěním vozu zkontroloval zadní sedadlo.

Impreza Base se standardní 5stupňovou manuální převodovkou má počáteční cenu 19.795 dolarů (cca 465.200 korun) za sedan a 20.295 $ (cca 476.950 korun) za 5dveřový hatchback. Oba modely nabízejí volitelnou převodovku CVT, která stojí se sedanem 21.095 $ a 21.595 $ s 5dv. hatchem.

Zda se dostane nová Impreza do Evropy tisková zpráva nezmiňuje. Případní zájemci se tak patrně budou muset spokojit s individuálním dovozem. Novinku si můžete prohlédnout podrobněji na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa a Subaru