SUBARU IMPREZA 2018: Opravdová čtyřkolka na FRANKFURT MOTOR SHOW 2017..!

12.09.2017 13:10

Nová generace Imprezy si na německém autosalonu odbývá svůj evropský debut. Kompaktní hatchback sleduje jedinečný vzorec vozu = Symmetrical All-Wheel Drive + ploché motory typu Boxer. Jedná se o pátou generaci vozu s trvalým pohonem všech kol. Impreza proto uspokojí motoristy, kteří nechtějí SUV, ale požadují vlastnosti čtyřkolky.

Impreza získala díky nové platformě SGP větší rozměry. Kabina je širší o 29 mm vpředu a 34 mm vzadu, nabízí více místa nejen cestujícím na zadních sedadlech. Rozvor narostl o 25 mm, větší a hlubší je také zavazadelník.

Čelní systém EyeSight nabízí pokročilé bezpečnostní asistenty. Respektive brzdění před kolizí, řízení předkolizní škrticí klapky nebo adaptivní tempomat. Udržujte jízdu v pruzích, upozorńuje na opuštění pruhu i na zahájení samotné jízdy. Technologie SRVD zase pomáhá řidiči bezpečně měnit jízdní pruhy na dálnici nebo zjišťuje, zda při couvání v nízké rychlostí nehrozí nebezpečí. Jde o radarový systém umístěný pod zadními světlomety.

Nová generace Imprezy je vybavena 8palcovým dotykovým displejem, technologií Apple CarPlay™ s integrací Android Auto™ a DAB rádiem. Multifunkční monitor je umístěn na horní části palubní desky a poskytuje přehledné informace o klíčových systémech vozu.

Oba přepracované benzinové motory 1.6 a 2.0-litru zajišťují spolu s převodovkou Lineartronic precizní přenos výkonu na všechna kola. Čtyřválcová "šestnáctistovka" disponuje výkonem 115 koní s točákem 150 Nm, silnější dvoulitr má 156 koní a točivý moment 196 Nm.

Impreza získala pevnější podvozek, rychlejší ovládání a zrychlení. Zajišťuje i výrazně lepší zážitek z jízdy díky vylepšené protikolizní ochraně. Tohle auto je prostě opravdová čtyřkolka s originálním pohonem všech kol a karosérií typu hatchback. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Subaru