McLaren 600LT SPIDER 3.8-litru V8: Unikátní omezená série Segestria Borealis z dílen MSO..!

20.05.2020 08:45

Nevím jaká je prodejní situace v Evropě, ale dvanáct posledních speciálů McLaren 600LT Spider společnosti MSO inspirovaných jedovatým pavoukem, jenž získal přezdívku "Spider Spider," dorazilo k vybraným dealerům v USA. Informovala o tom včera britská značka.

Jde o doslova skvostný automobil. Model získal zvýšený výkon, sníženou hmotnost, optimalizovanou aerodynamiku i unikátní designové prvky. Zelené tesáky jedovatého pavouka "Segestria Borealis" se zrcadlí ve dvojici pruhů v odstínu "Napier Green."

Černé tělo pavouka představuje barva "Borealis Black MSO Defined," jež se mění podle úhlu světla s tmavě zelenými a fialovými podtóny.

Mezi další výrazné vnější prvky patří brzdové třmeny, 10-paprsková lehká kovaná kola nebo titanové šrouby pro jejich upevnění. Motiv v laku "Napier Green" najdeme na zadním křídle i zpětných zrcátkách. Drobné proužky potom na předních blatnících, bocích a zadním difuzoru.

Zákazníci budou těžit z takzvaného "MSO Clubsport paketu" jako součásti specifikace. Což znamená například v kokpitu super lehké závodní sedačky z karbonu potažené Alcantarou. Jedinečnou výšivku získaly opěrky hlavy nebo volant obšitý jasně zeleným stehem.

Specifikace vozu je dále vylepšena o špičkový audio systém Bowers & Wilkins s 12 reproduktory. Řidič má k dipozici telemetrií "McLaren Track," zadní kameru i parkovací senzory. Speciální systém upozorní na zvednutí vozu tak, aby bylo možné v případě potřeby zvýšit pomocí vzduchového podvozku přední část Spideru.

Stejně jako všechny McLareny 600LTs, je i Segestria Borealis od MSO vybaven osmiválcovým motorem 3.8-litru Bi-turbo V8, který produkuje 592 koní a umožňuje zrychlení z nuly na stovku za 2.8 sekundy.

Spider 600LT obouvá pneumatiky Pirelli P-Zero™ Trofeo R zaměřené na okruhy. Zážitek z jízdy je dále vylepšen o rychlejší řízení a ostřejší reakci pedálů plynu a brzd. McLaren si originální Spider cení v Severní Americe na 275.500 dolarů. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa