SPEEDKORE přiveze do Monterey DODGE CHARGER EVOLUTION s výkonem 966 koní..!

13.08.2019 13:05

Na zítřejším úvodním večírku Monterey Car Week bude vystaven oceňovaný Dodge upravený společností SpeedKore, jež je známá svými vozy z uhlíkových a pre-preg karbonových vláken.

Tahle "uhlíková klasika" je vybavena přeplňovanou jednotkou 6.2L V8 z Dodge Demon ve spojení s šestistupňovou převodovkou Tremec 6060, koly HRE a 14-bodovým ochranným rámem se špičkově propracovaným interiérem od Gabe's Custom Interiors. Doslova "ďábelský" osmiválec Dodge Charger Evolution produkuje 966 koní!

Auto se objevilo i v garáži slavného Jay Lena (Donut Media). K vidění bude už zítra v Jet Center, během úvodního dne kalifornského Monterey Car Week.

Doplním, že SpeedKore™ Performance Group je americká společnost, kde inženýři a mechanici kombinují tradiční řemeslnou práci s nejmodernějšími technologiemi.

Vysoce výkonné vozy od SpeedKore jsou konstruovány téměř vždy jen v omezené edici nebo jako jednorázové zakázky. Zmiňovaný evoluční Dodge Charger z roku 1970 získal na loňské výstavě SEMA Show jednu z pěti cen "Goodguy GOLD." Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa