SPEED LIVE 2018 s Jirkou Hynerem: Sobotní akce u ostravského Harleye má vítězné tunery..!

11.06.2018 14:40

Zdravím všechny motoristy, tunery, fandy motorek i pěkných aut, kteří v sobotu 9. června dorazili na Speed Live u Harleye za ostravským Futurem. Během dopoledne jsme vše připravili a těsně před třináctou se ukázal i trucker, trojnásobný držitel Zlatého volantu a mistr Evropy Adam Lacko. Ještě než vše začalo, jsem pro nafotil pár snímků.

Postupně jsem všechny vystavené vozy i majitele vyšperkovaných "mazlíků" představil. Za mnou už porota s Danem Želinským, vítězem loňské akce Danem Buroněm (jeho Audi TT letos nesoutěžilo) a čestným členem Adamem Lackem auta hodnotila.

Ovšem na druhou stranu jsem obdivoval fiaťáckou pětistovku ze 70 let, nebo historický MiniCooper ala Mr. Bean.

Kdo přišel viděl elektromobil Velor X Trike i elektrického Pionýra s výkonem 30 kilowat či nového harleyackého Sportstera 1200 ccm.

A bylo na co koukat. K vidění byl nejnovější hatchback Mini nebo Jeep Compass a Grand Cherokee.

Parádní driftovačku předvedl Lukáš Jimbo Korec s Danielem Matějným! Až se oblaky dýmu rozplynuly, sunuly se na nás ty z nebe a taky byla řada na nejlepších tunerech.

Jako první dostal pohár za dokonaký interiér svého Mini Copera s britskou vlajkou na střeše Marek. Jakubova bavorácká E39 měla zase luxusně vyladěné audio, Jakub Gáj má tak na svém kontě stříbro-modrý pohár za nejlepší zvuk.

Nejkrásnější káru včera přivezl Dominik Matuštík (foto níže). Modré šestiválcové BMW na vzduchovém podvozku vyhodnotila porota jako nejlepší. Auto ocenil i její čestný člen a nejlepší evropský trucker Adam Lacko, který během odpoledne rozdával taky podpisové karty.

Poděkovat musím partnerům akce. Ať už STK Team Maat, Harley-Davidson Ostrava, Autosklo TS, Mini Cartec Group Ostrava nebo Motoscootu. Děkuji rovněž drifťákům, tunerům a tunerkám, ale i vám, kteří jste se téměř tři hodiny bavili auty, motorkami a spoustou rozhovorů.

Speed Live s tuningovým pohárem zase za rok. Těším se na vás! S pozdravem Jirka Hyner