Škodovky pro modelový rok 2012...

18.04.2011 19:58

Naše Škoda modernizuje všechny své modelové řady. Fabia a Roomster dostanou ekologické verze GreenTec pro přeplňované motorizace 1.2 TSI / 63 kW a 1.2 TSI / 77 kW s manuální převodovkou. Fabia získá navíc tuto verze GreenTec, také pro tříválec 1.2 12V HTP / 51 kW. GreenTec je označení pro modely s technikou GreenLine (start&stop systém, rekuperace brzdné energie, pneumatiky se sníženým valivým odporem). Jsou dostupné s kompletním seznamem mimořádných výbav. Verzi Scout, si budou moci zákazníci nechat vybavit denními světly s technologii LED. Akční provedení Family Grand budou v nabídce s interiérem Family v modrém provedení, a doplní tak dosavadní čalounění černé.

Inovacemi projde také modelová řada Octavia GreenLine s benzinovým motorem 1.4 TSI / 90 kW a naftovou jednotkou 1.6 TDI CR DPF / 77 kW, vždy v kombinaci s manuálními převodovkami. Specifikace modelu Combi GreenLine vychází pro modelový rok 2012 z výbavy Ambiente a má kombinovanou hodnotu emisí stlačenou na 107 g / km CO2. U Octavie RS je možné v rámci mimořádné výbavy objednat originální tažné zařízení již z výroby. Platí to i pro přídavné nezávislé topení, to bude v rámci objednávky s originálním dálkovým ovladačem.

Model Yeti po inovaci nabízí dvojbarevné lakování. Bude k dispozici, jako součást paketu Bi-colour pro provedení Active, Ambition i Experience. Interiér si může nový majitel na přání vylepšit opěradlem sedadla spolujezdce, jenž je sklopné vpřed, spolu se sklopnými stolečky na zadních stranách opěradel předních sedaček. Do auta, tak naložíte delší předměty nebo jej využijete sklopené jako odkládací stolek. Další novinkou je přídavné topení. Při objednání z výroby k němu dostanete originální dálkový ovladač. Právě nabízený akční Yeti Champion nahradí od nového modelového roku limitovaný model nazvaný Yeti Fresh. K dispozici bude ve dvou variantách - Fresh 1 a Fresh 2. Ve standardu nabídne stříbrné střešní lyžiny, ochranné boční lišty, dále oranžovou metalizu Cayene, rádio s CD / MP3, sadu SunSet a další prvky.

Ventilaci předních sedadel ocení hlavně v létě noví majitelé modelů Superb. Vnější vzhled rozhodně vylepší nová kola z lehké slitiny. Všechny modelové řady obohatí pokročilé funkce rádií, navigací i multimediálního rozhraní MDI. Systémy Amundsen a Columbus získají nově mapové podklady již z výroby. Amundsen může být vybaven za příplatek přijímačem DAB a handsfree GSM II. Na snímku vidíme nové logo, představené v Ženevě na konceptu Vision D.

Foto: redakce