ŠKODA SCALA Monte Carlo pro Motor Show ve Frankfurtu..!

02.09.2019 15:12

Na mezinárodním autosalonu IAA představí od 10. září naše Škoda hatchback Scala ve verzi Monte Carlo. Sportovní vzhled nového vrcholného provedení je označeno speciální plaketou a černými nápisy. Doplňuje ho černý zadní difuzor i ledková koncová TOP světla s animovanými směrovkami.

Uvnitř najdeme sportovní sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami. Jsou výškově stavitelná se speciálními potahy, vše doplňují dekorační lišty. Multifunkční sportovní volant je potažený perforovanou kůží a obšitý červeným ozdobným stehem, stejně jako hlavice řadicí páky i madlo ruční brzdy. Sportovní vzhled interiéru doplňují kryty pedálů v hliníkovém designu, loga na prahových lištách, speciální koberečky a černý strop. Volitelnou výbavu tvoří osmnáctipalcová hliníková kola.

Na trať lednové rallye Monte Carlo to ovšem není. K dispozici jsou jen běžné motorizace, tedy tříválce 1.0 TSI nebo čtyřválce 1.5 TSI či diesel 1.6 TDI.

Zmínit musím hlavní Bi-Led světla, zatmavená zadní okna Sunset, panoramatickou střechu i prodloužené sklo pátých dveří včetně černého střešního spoileru.

Škoda Scala Monte Carlo vypadá hezky, ale cena bude patrně hodně vysoká. Když si uvědomím, že nejlevnější stupeň Style, nad který je Monte Carlo nadřazeno stojí s litrovým motorem téměř 450 tisíc, hitem českých silnic asi nebude.

Novinka zažije světovou výstavní premiéru na autosalonu IAA ve Frankfurtu ve dnech 10. až 22. září 2019. Na trh bude specifikace uvedena ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Škoda Auto