ŠKODA OCTAVIA 2020 představena v Praze (VIDEO)..!

12.11.2019 08:49

Naše automobilka včera večer představila ve světové premiéře novou generaci Octavie. Inovativní škodovka je kompletně přepracovaným vozem s novým interiérem a čtyřmi druhy pohonu, tedy jde o konvenční motorizace spalující benzin, naftu, plyn (CNG). Novinka získá rovněž tři podoby hybridního systému.

O tom, že šlo v pondělí o debut opravdu důležitý, hovoří prodejní čísla. Vždyť mladoboleslavského modelu se mezigeneračně prodalo téměř 6.5 milionu.

Auto opět povyrostlo všemi směry. Je delší o 2 cm a širší (+1.5 cm) než současná třetí generace. Narostla rovněž kapacita zavazadelníku. Liftback má rovných 600 litrů a kombi 640. Technologicky vzato má novinka dokonce pokročiteljší interiér než aktuální Superb.

Přes velký dotykový displej se ovládají téměř všechny funkce. Disponuje speciálními ploškami, po kterých se přejížděním prstu mění teplota ve voze nebo hlasitost audia.

Octavia dostala také průhledový head-up displej, třízónovou klimatizaci i stavitelný podvozek. Ve voze bude rovněž fungovat virtuální asistentka Laura, o které jsem nedávno psal. Dokáže provádět jednoduché povely.

Základ modelu tvoří agregát 1.0 TSI Evo s výkonem 110 koní. Diesly zastoupí obecně dvoulitr v několika výkonových provedeních. Vrcholnou benzinovou specifikaci vytvoří dvoulitr TSI produkující 190 koní ve spojení se 7st. převodovkou DSG. Nabídka samozřejmě zahrne rovněž šestistupňové manuály.

Vedle klasických spalovacích motorů se Octavia pochlubí hybridním systémem ve třech podobách. Na výběr budou dva Mild-hybridy, slabší 1.0 TSI a silnější 1.5 TSI Evo e-Tec nebo Plug-in hybridní specifikace 1.4 TSI iV s možností dobíjení z běžné elektrické zásuvky.

Nejsilnější hybrid získá Octavia RS, slabší osloví patrně firemní klientelu a zákazníky, jenž touží po autě s nízkou spotřebou a emise CO2. Zmíním také motor 1.5 TSI G-Tec 130 koní na CNG spalující plyn.

Objednávky čtvrté generace začnou prodejci přijímat koncem listopadu, kdy se ukáže rovněž kompletní ceník. Nová Octavia se začne prodávat ve verzi kombi, která je nejžádanější variantou v celé západní Evropě.

Připomenu, že aktuálně vychází nejlevnější Octavia na 450.900 korun. Čtvrtá generace v základní verzi 1.0 TSI Evo 110 koní bude patrně startovat dráž. Podívejte se na včerejší prezentaci na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Škoda Auto