ŠKODA KAROQ a KODIAQ 2020: Nový modelový rok nabídne řadu vylepšení..!

17.07.2019 14:44

Obě medernizovaná škodovácká "esúvéčka" přinášejí pro modelový rok 2020 vylepšené vlastnosti po technické i designové stránce. Na přání nabízejí systém Side Assist, jenž varuje před auty v mrtvém úhlu na vzdálenost 70 metrů.

Varovný signál je nově na vnitřní straně vnějších zpětných zrcátek a lze regulovat jeho jas. Systém pracuje při akceleraci od rychlosti 15 km/h a při brzdění až do 10 km/h. Součástí Side Assistu je i RearTraffic Alert. Ten při couvání upozorňuje na objekty, které se pohybují kolem zádi vozu.

Adaptivní podvozek DCC je nyní volitelný i v kombinaci s pohonem předních kol. Výrazně tak napomáhá ke komfortu jízdy. Prostřednictvím elektricky nastavitelných tlumičů automaticky přizpůsobí podvozek stavu silnice a stylu jízdy řidiče. Režimy jsou tři, respektive Normal, Comfort a Sport. Nová jsou rovněž designová hliníková kola.

Škoda postupně vybaví technologií KESSY s pohybovým senzorem všechny modely. Senzor v klíčku tak sníží riziko odcizení nebo vloupání do vozu. Nyní je volitelný pro modely Karoq i Kodiaq. Vysílaný signál se automaticky vypne, pokud klíčem není po dobu 15 minut manipulováno, protože třeba leží na stole. Jakmile se s ním pohne, opět se aktivují funkce vysílače. Poté lze auto komfortně otevřít a nastartovat tlačítkem, aniž by jste vzali klíč do ruky.

Nabídka motorizací se pro Karoq s novým modelovým rokem rozrostla o jednotku 2.0 TDI 190 koní. Inovovaná SUV poznáte především na zádi, kde je místo kulatého loga název značky. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Škoda Auto