ŠKODA KAMIQ 1.0 TSI 94 koní startuje na ceně téměř 380 tisíc..!

11.06.2019 14:41

Městský kompaktní vůz rozšiřuje nabídku automobilky o třetí řadu SUV. Škoda Kamiq vstupuje na domácí trh s litrovým tříválcem o výkonu 94 koní a základní výbavou Ambition.

Standard nabídne za 379.900 korun například manuální klimatizaci, tempomat, palubní počítač MaxiDOT, infotainment Swing s 6.5" dotykovým displejem s Bluetooth, přední loketní opěrku a bederní podporu v předních sedadlech. Z prvků Simply Clever je zde deštník ve dveřích řidiče i systém ochrany hrany dveří, jenž je známý z modelu Kodiaq. Více potom nabídne výbava Style (viz snímky).

V oblasti bezpečnosti se může kompaktní SUV pochlubit třeba devíti airbagy a systémem proaktivní ochrany cestujících. Dokáže včas připravit auto před kolizí přitažením pásů či zavřením oken. Zmírní tak následky případné nehody. Systém sledování prostoru před vozem Front Assist s funkcí nouzového brzdění a detekcí chodců nebo automatické přepínání denních a potkávacích světel. Je zde rovněž asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu Lane Assist i systém nouzového volání e-Call.

Výkonnější verze 1.0 TSI/114 koní vychází na 404.900 korun. Za čtyřválcový turbodiesel 1.6 TDI/114 koní se připlácí dalších 40 tisíc korun, stejně jako za sedmistupňový automat DSG.

Zájemci o model Kamiq si mohou už nyní objednat první vozy, které se k dealerům fyzicky dostanou během září, kdy bude novinka zároveň oficiálně uvedena na českém trhu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Škoda Auto