ŠKODA FABIA 2021: Nová generace na platformě MQB A0 bude větší a prostornější..!

06.12.2019 08:53

Škoda se chystá představit čtvrtou generaci svého úspěšného malého modelu, jenž se má v showroomech ukázat v první půlce roku 2021.

Stávající Fabia je postavena na kombinaci staré architektury PQ26 a části MQB. Nová platforma MQB A0 však umožní vozu výraznější vzhled, vylepší nabídku pohonných jednotek a kabina dozná dokonalejšího odhlučnění. Podle všeho se zvětší také zavazadelník.

Škoda už zahájila testování prvních prototypů. Šéf společnosti Bernhard Maier hovořil výhradně s britským Auto Expressem a prozradil, že auto nedávno vyzkoušel.

Na otázku, zda se Škoda chystá urychlit vývoj další Fabie Maier redakci řekl: „Ano, samozřejmě, snažíme se pracovat trochu rychleji. Právě minulý týden jsem řídil první prototyp Fabie na MQB A0. Už teď vám mohu říci, že se nemůžu dočkat, až uvedu tohle auto na trh.“

Řidič dostane k dispozici informační systém Škoda MIB 3.0, představený nedávno v malém SUV Kamiq. Standardem bude asi displej o velikosti 6.5 palce.

Očekávat můžeme širší rozchod kol, delší rozvor a tím i výraznější křišťálem inspirovaný design karoserie s prostornější kabinou. LED technologii využijí přední i zadní světla.

Střecha však zůstane vzadu relativně vysoká. Fabia je totiž na několika klíčových trzích považovaná za malý rodinný vůz, takže bude muset stále nabídnout relativní pohodlí pro dva dospělé i na zadních sedadlech.

Pod kapotou se ukáží litrové jednotky s výkony 94 nebo 114 koní. Nabídka však zahrne patrně i motorizaci 1.5 litru TSI s deaktivací válců. Vyšší specifikace Fabie by se mohla dočkat mild-hybridní technologie. Veřejná výstavní premiéra Fabie Mk4 se odehraje asi na jarní Motor Show 2021 v Ženevě nebo už příští podzim ve Frankfurtu? Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express