ŠKODA FABIA 2021: Čtvrtá generace nabídne až 9 airbagů, automatické parkování a čeká jen na březnovou premiéru (VIDEO test)..!

25.02.2021 10:45

Škoda Fabia pokračuje ve svém úspěšném příběhu psaném od roku 1999 svou čtvrtou evoluční řadou. Od uvedení na trh jich naše automobilka vyrobila více než 4.5 milionů kusů.

Největším prodejním trhem modelu je již několik let Německo. Například v roce 2019 bylo vyprodukováno více než 166.000 vozů. Z toho 37.800 bylo dodáno zákazníkům u našich západních sousedů. Následovalo 24.600 aut na domácí trh a motoristé ve Velké Británii si pořídili 20 tisíc českých vozů. Fabia je po Octavii druhým nejžádanějším automobilem značky.

Premiéra nejnovější čtvrté generace už je jak se říká "na spadnutí." Škoda dnes ráno zveřejnila oficiální snímky maskovaného vozu a v tiskové zprávě přidala první vstupní informace.

Malý hatchback dostane pestrou paletu benzinových jednotek Evo generujících až 150 koní. Základní motorizaci bude tvořit tříválec 1.0 MPI s výkonem 65 nebo 80 koní. Následovat budou přeplňované motory TSI. S 50litrovou nádržní má dojezd vozu činit více než 950 kilometrů.

Jak naznačují snímky z okolí Monte Carla, chybět nebude ani tahle atraktivnější specifikace.

Mohutný zadní C sloupek a delší rozvor naznačují větší prostornost v kabině. Systém Isofix umožní vzadu montáž tří dětských sedaček. Fabia poprvé nabídne až devět airbagů, "Asistovanou jízdu 1.0" nebo automatické parkování. V rámci prvního zimního testu se můžeme podívat na videu i do kabiny prototypu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Škoda Auto