ŠKODA Fabia 1.4 MPi 60 koní 2002 na prodej..!

26.10.2018 16:15

Fabia první generace je dnes nejprodávanější ojetinou na českém trhu pro svou nenáročnost a spolehlivost. K dispozici je hned v několika motorizacích, pětidveřová varianta hatchbacku je však klasikou.

Je trošku úsměvné, že jsem se poprvé svezl ve Fabii první generace teprve během letošního léta. Když si uvědomím, že je auto ročník 5|2002 a má najeto k dnešnímu dni 151 tisíc kilometrů, tak se chová velmi jistě.

Čtyřválcový motor o objemu 1.4-litru jde pěkně za plynem a řízení je vcelku přesné.

Překvapily mě jízdní vlastnosti, až na drobnost. Ale stabilizátor přední nápravy je už po výměně a auto má novou geometrii. Vlastnosti podvozku jsou z mého pohledu až neskutečné. Musím ocenit hezky odhlučněnou kabinu.

I dnes snese tenhle český hatchback srovnání s tím lepším mezi malými vozy. A to je pro auto konstrukčně z minulého tisíciletí velká poklona. Komfort posádky je opravdu solidní a zavazadelník má objem 260 litrů.

Výhodou Fabie jsou vedle malého poklesu hodnoty především nízké servisní náklady, levné díly, dostupný servis a jednoduchá robustní mechanika.

Zachovalá škodovka se spolehlivým motorem a řadou nových dílů včetně ramínek stěračů je po velkém servisu včetně technické kontroly. Nový majitel bude mít k dispozici audio Panasonic i dálkově ovládaný centrál se dvěmi klíči.

V reálném městském provozu si dnes škodovka bere kolem 6.5 litrů Naturalu na sto kilometrů. Nově obouvá špičkové celoročmí gumy Michelin CrossClimate. Na zimu proto nepotřebujete další sadu pneumatik. Nekuřáckou Fabii si majitel cení na 64 tisíc korun. Pokud máte zájem, napište mi na redakční email. Jirka Hyner

 Foto: redakce