Rozhovor s ALEŠEM LOPRAISEM na téma vítězný Morocco Desert Challenge 2018 a Dakar 2019 (AUDIO)..!

13.06.2018 08:43

Náročnou osmidenní soutěž Morocco Desert Challenge, největší kamionový závod mimo Dakaru, vyhrála česká posádka Instaforex Loprais Teamu ve složení Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna a Petr Pokora.

Osm etap a téměř dva a půl tisíce kilometrů bylo solidní prověrkou inovované Tatry. Aleš Loprais si na své konto připsal celkem 3 etapová vítězství a s náskokem 23 minut vyhrál v ostré konkurenci třiatřiceti kamionů před Martinem van den Brinkem.

"Myslím si, že je to pro nás velké zadostiučinění. Přijeli jsme sem hlavně testovat a chtěli jsme po autě hlavně spolehlivost a rychlost. To vše se tady podařilo a vyhráli jsme. Moc děkuji klukům v kabině a mechanikům a všem našim partnerům, kteří nám umožnili startovat," řekl v cíli Aleš Loprais.

„Byla to velmi krásná soutěž, ale také velmi náročná. Každý den jsme jeli lépe a lépe a dostali se až do vedení. Aleš a mechanici dělali skvělou práci, já jsem také spokojený a našim výsledkem je tohle skvělé vítězství," dodává španělský navigátor Ferran Marco Alcayna.


Loprais se svojí posádkou vyhrál nejen hodnocení kamionů, ale výborným celkovým časem 31:02:08 dosáhl i na absolutní vítězství napříč kategoriemi.

Mezitím byly zveřejněny základní informace k lednovému Dakaru 2019, ale na to se už ptám Aleše. Přikládám náš aktuální rozhovor. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: loprais.cz